Bad Boy's Girl 2

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Bad Boy's Heart
Arnika

Tessa o’Connell za chwilę zacznie pierwszy rok studiów. Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college’u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że nowy początek to nie bułka z masłem, zwłaszcza gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również lwią część dawnych problemów. Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na...

Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami. Czy facet, który chciał chronić Tessę przed całym światem zdoła uchronić ją przed samą sobą? I jakiej ilości KitKatów oraz truskawkowych lodów będzie potrzebował, by zapewnić miłość swojego życia, że, mimo kłopotów, nieporozumień i zastępów długonogich studentek, nigdzie się nie wybiera?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-heart/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Arnika książek: 1865

Trouble in paradise

Wyobraź sobie, że osoba, która w krótkim czasie stała ci się bliższa niż rodzina i przyjaciele, która pokazała ci, jak wspaniałe może być życie, której zaufałeś wbrew wszystkiemu – wyobraź sobie, że zdradziła cię w najbardziej dotkliwy sposób. Cały twój świat runął i wiesz, że nigdy nie zdołasz go odbudować, prawda? Mniej więcej tak czuje się Tessa po okropnym rozstaniu z Cole’em, wieńczącym pierwszą część cyklu.

Po takim zakończeniu spodziewałam się, że kontynuacja będzie opisywać próby przebłagania Tessy, płaszczenie się Cole’a i wszystko to, co robi facet starający się odzyskać zaufanie dziewczyny – generalnie nuda. Tymczasem zostałam mile zaskoczona, ponieważ to Tessa (po okresie totalnej depresji) staje na wysokości zadania i podejmuje decyzję, by w końcu porozmawiać z Cole’em, który rozstanie przeżywa równie mocno jak ona. Choć dojrzewanie do tego kroku autorka opisała raczej nieprzekonująco, można przymknąć na to oko, ponieważ szybko rozwijająca się akcja wciąga i nie pozostawia wiele czasu na roztrząsanie wiarygodności przemiany psychicznej. W tego typu książce można sobie odpuścić głęboki psychologizm, swego rodzaju powierzchowność i umowność zanadto nie rażą.

Po tym, jak bohaterowie się schodzą, dojrzalsi o doświadczenie zdrady, z mocnym postanowieniem, że będą ze sobą szczerze rozmawiać, idą na studia. I tutaj zaczynają się kolejne problemy. Dla Tessy miał to być nowy rozdział i najlepszy czas w życiu, a na pewno znacznie lepszy niż liceum. Tymczasem nic nie jest takie, jak sobie wyobrażała. Na imprezach nadal czuje się jak piąte koło u wozu i źle sobie radzi z powszechnym zainteresowaniem, jakie Cole wzbudza w przedstawicielkach płci pięknej. Tessa próbuje jakoś to sobie poukładać, mówić chłopakowi o swoich emocjach, nawiązywać nowe znajomości. Jednak nie jest to wcale łatwe i dziewczyna się męczy, a czytelnik wraz z nią. Bohaterka w gruncie rzeczy wzbudza sympatię, ale czasami jest nieznośnie irytująca – jej wahania nastrojów mogą wyprowadzić z równowagi. Natomiast Cole w końcu dorobił się kilku wad, nie jest już tym przeuroczym draniem. Na jego idealnym charakterze pojawiają się rysy, niektóre znaczące – jak na przykład przekonanie, że za wszelką cenę musi chronić Tessę przed całym światem. Na szczęście książkę czyta się bardzo szybko, więc denerwujące zachowania bohaterów nie przytłaczają.

Główną siłą nośną „Bad boy’s girl 2” są problemy. Całe mnóstwo problemów różnego kalibru – od zazdrości w związku po patologiczne relacje w rodzinie. Niemal na każdej stronie rodzi się kolejny problem. Doprawdy, autorka mogłaby się nieco powściągnąć i dać swoim bohaterom trochę odpocząć. Zwłaszcza po tym, co przeżyli na początku powieści. Ciekawa jestem, jak to wszystko zostanie rozwiązane w kolejnej części.

Podobnie jak w poprzednim tomie kreacje postaci stoją na wysokim poziomie. Tessa wyraźnie się rozwija, Cole nabiera bardziej rzeczywistego wymiaru, a bohaterowie drugoplanowi nie są tylko szarym tłem. Znacząco wyróżnia się nowa przyjaciółka Tessy, Cami – pozornie nieśmiała, bardzo bezpośrednia, gotowa na niemal każde szaleństwo. Również stosunki między bohaterami nabierają głębi. Autorka sporo miejsca poświęca budowaniu relacji Tessy z bratem i matką. Choć nie zawsze wychodzi to wiarygodnie, plus za chęci.

„Bad boy’s girl 2” to całkiem przyzwoita kontynuacja. Dzielnie trzyma poziom pierwszej części, lepiej radzi sobie z rozwijaniem fabuły, subtelniej przedstawia poważniejsze tematy (np. odbudowywania nadszarpniętego zaufania). Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnym tomie autorka utrzyma tę lekko wzrostową tendencję.

Ewa Jemioł

Natalia | 2018-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Ta część jest nieco inna niż poprzednia. Jest słabiej, już nie tak intrygująco. Dzieje się tu mniej ekscytujących rzeczy i jest poważniej.
Bo Tessa i Cole wkraczają w nowy etap w swoim związku. Kryzys zostaje zażegnany, a oni cieszą się sobą. Ona wciąż jest tak samo zabawna, a on opiekuńczy.
Zaczynają też życie studenckie, które wiele zmienia. Jest, to nieuniknione, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Jak, to w większości związków tak, też nasi główni bohaterowie przechodzą przez lepsze i gorsze momenty bycia razem. Tessa wykazuję się większą dojrzałością niż za czasów liceum.
Jest, to książka o młodzieńczej miłości i wielu problemach, które tej relacji towarzyszą. Jest, to dość poplątane. Zakończenie może sugerować pojawienie się kolejnej części, ale jak, dla mnie ta historia mogłaby się już jakoś sensownie zakończyć. Może przeczę sama sobie, ale jeśli wyjdzie kolejny tom, to po niego sięgnę.

Kiedy na początku roku dostałam do przeczytania pierwszy tom serii Bad Boy’s Girl nawet przez chwilę nie podejrzewałam, że opowiadanie umieszczone na Wattpadzie podbije moje serce w tak spektakularny sposób, by na końcu roztrzaskać je w drobny mak. Niecierpliwie czekałam na premierę Bad Boy’s Girl 2 z nadzieją, że tym razem obędzie się bez takich bolesnych upadków. Jak było w rzeczywistości?

gosia | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Hmm ..sama nie wiem jak ocenić tą część,książka bardzo dobra,Tessa w dalszym ciągu ma ogromne poczucie humoru ,a Cole jest nadal taki opiekuńczy i stara się udowodnić dziewczynie że dla niego jest najważniejsza...ale czegoś jednak mi w niej brakowało..
Po koszmarnych wydarzeniach z poprzedniej części Cole próbuje odzyskać swą ukochaną...jest w tym baaardzo zdeterminowany...Jest czasami słodki i taki kochany...Jak oczywiście można się domyśleć Tessa daje Colowi szansę. Sytuacja się zmienia ponieważ wyjeżdżają na studia,gdzie Cole oblegany jest przez śliniące się fanki na każdym kroku..Czy Tessa sobie z tym poradzi? Czy będzie w stanie zawalczyć o swojego faceta..Chwilami zachowanie Cola było trochę irytujące,no ale za to zapewne zostanie ,,ukarany,,w kolejnym tomie,więc czekam z niecierpliwością.. a tę część polecam :)

hawi86 | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Jak ja lubię tę parę!
Książkę czyta się błyskawicznie i jest mega zabawna.
Polecam, tak samo dobra jak pierwsza część. Teraz z niecierpliwością muszę czekać na trzecią część.

werka777 | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

DROBNE ZMIANY
Akcja powieści zaczyna się od rozstania. Depresja, w której pogrążona jest główna bohaterka, przelewa się przez każdą stronę. Brak komunikacji pomiędzy zakochanymi w sobie dotąd na zabój bohaterami, tylko pogarsza sprawę. Jak dochodzi zatem do zgody? Tego zdradzić Wam nie mogę, ale… To dopiero początek drugiej części. Głównym wątkiem tego tomu jest przecież studenckie, wcale niełatwe życie. Bo nikt nie powiedział, że potem będzie już zawsze bezproblemowo i przyjemnie. W efekcie dochodzi do drobnej ewolucji w przypadku samych bohaterów. Ona nadal pozostaje zabawna, nieco dojrzewa, choć zaczyna popadać w huśtawki nastrojów. On z kolei potrafi pokazać swoją męską, przekonującą stronę, ale zdarzyło mu się delikatnie wyprowadzić mnie z równowagi. Moja sympatia kierowana względem kreacji postaci nie ucierpiała i ma się dobrze. Co więc w przypadku jakości treści kontynuacji?

JAKA JEST TA CZĘŚĆ? SPOKOJNIEJSZA.
Lekkie pióro autorki i wiarygodne dialogi sprawiają, że...

ZaczytanaMajka | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Ten tom jest inny. Spokojniejszy, nie tak intrygujący, jak wcześniejszy, ale warty uwagi. Obowiązkowy dla fanów, którzy pokochali tę serię. Ja już nie mogę doczekać się kontynuacji! I liczę na to, że konsekwencje, z jakimi spotka się Cole, pokażą mu, że czasami głupio postępuje. Oczywiście nie martwię się o to, że trzeci tom będzie równie zabawny i uroczy.

lub

Miłego oglądania! ;*

Po zakończeniu pierwszej części serii potrzebowałam chwili oddechu od twórczości Blair Holden i mimo że po zakończeniu pierwszego tomu byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, przed sięgnięciem po kontynuację przeczytałam coś innego. Ale już nie przedłużając, powiem Wam, co sądzę o tej części. A o pierwszym tomie możecie przeczytać >tutaj<.

Tessa czeka na zakończenie roku i otrzymanie dyplomu ukończenia szkoły. Wraz z przyjaciółkami planuje wakacje. Niedługo później wyrusza na uniwersytet, na którym ma zamiar studiować. Jednak oprócz bagażu i chłopaka zabiera ze sobą masę starych problemów. Rzeczywistość jest zupełnie inna od tego, co dziewczyna sobie wyobrażała.

Tak jak już wspomniałam, pierwszy tom zakończył się w takim momencie, w którym pewnie nie jedna czytelniczka chciała od razu sięgnąć po drugi tom i sprawdzić co dalej z losami Tessy i Cole'a. Ja jednak musiałam odrobinę odpocząć i kiedy już sięgnęłam po drugą część, nie byłam do końca...

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2018

Przez wiele tygodni z niecierpliwością wyczekiwałam pojawienia się kolejnego tomu historii Tessy i Cole'a, a moja ciekawość rosła wraz z upływem kolejnych dni. Zastanawiałam się, co takiego zaprezentuje mi autorka i czy drugi tom zdoła być na równi z pierwszym, bądź też okaże się znacznie lepszy od poprzedniego. Jeżeli więc jesteście ciekawi mojej opinii, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z resztą recenzji!

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, gdy tylko zobaczyłam tę książkę to to, że jest ona znacznie krótsza od poprzedniej części, a co za tym idzie, zrozumiałam, że o wiele szybciej przebrnę przez przedstawioną w niej fabułę. Niestety wszystkie dobre rzeczy kiedyś się kończą, jednak zawsze istnieje możliwość, że wrócę do niej w wolnej chwili.

I tym razem nie zawiodłam się na stylu autorki i ku mojemu zmartwieniu, przebrnęłam przez tą opowieść w zastraszająco szybkim tempie a teraz nie pozostało mi nic innego jak wyczekiwać ukazania się tomu trzeciego, gdzie...

Katarzyna Sawicka | 2018-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2018

Wypadałoby nie być gołosłowną i skoro oceniam tak nisko - uzasadnić.

Pomijam kwestie językowe i stylistyczne, ponieważ autorka po prostu robi w tym przypadku "kopiuj wklej" z typowej (o tym jak fatalnej uprzejmie przemilczę) stylistyki na watpadzie. Wszystko i wszystkie tamtejsze twory są napisane dokładnie na to samo "kopyto" (jak nigdzie określenie pasujące jak ulał).

Świat przedstawiony w powieści składa się z samych:
- narcystycznych,
- upośledzonych emocjonalnie,
- głupio wrednych i mściwych,
- żałośnie się nad sobą użalających,
- nie dostrzegających niczego poza czubkiem własnego nosa

nastolatków.

Świat jest czarno biały, albo wszyscy są dobrzy albo są źli i nieżyczliwi. Obowiązuje także podwójna moralność w której krzywdy wyrządzone głównej bohaterce są be, ale takie same wyrządzone jej antagonistce już ok. Osią zaś głównej fabuły są wymyślone problemy, które trzeba na potrzeby historii uwiarygadniać dodatkowymi dramami (o bosz, on chodzi na imprezy na które ja nie...

Alysane | 2018-05-16
Na półkach: 2018, Przeczytane