rozwiń zwiń

Przeczytaj przedpremierowy fragment „Bad Boy's Heart"

LubimyCzytać LubimyCzytać
16.04.2018

18 kwietnia do księgarń trafi drugi tom cyklu „Bad Boy's Girl” Blair Holden. Zachęcamy do przedpremierowego zapoznania się z fragmentem powieści!

Przeczytaj przedpremierowy fragment „Bad Boy's Heart"

Tessa o’Connell za chwilę zacznie pierwszy rok studiów. Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college’u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że nowy początek to nie bułka z masłem, zwłaszcza, gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również lwią część dawnych problemów.

Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami. Czy facet, który chciał chronić Tessę przed całym światem zdoła uchronić ją przed samą sobą? I jakiej ilości KitKatów oraz truskawkowych lodów będzie potrzebował, by zapewnić miłość swojego życia, że, mimo kłopotów, nieporozumień i zastępów długonogich studentek, nigdzie się nie wybiera?

O pierwszym tomie tak pisała Ewa Jemioł, oficjalna recenzentka serwisu:

Miłość i nienawiść dzieli cienka linia, którą niezwykle łatwo przekroczyć – to jedna z najstarszych prawd. Artyści od wieków eksplorują ten nośny motyw na różne sposoby. Nie sposób powiedzieć w tym temacie czegoś nowego, prawda? Jednak nie od dziś wiadomo, że nieważne, o czym się mówi, ważne – jak.

Tessa, główna bohaterka i narratorka, nie ma w życiu łatwo. Jej rodzina jest na skraju rozpadu, przyjaciółka od serca zmieniła się w żądną krwi harpię, która na każdym kroku ją poniża i zastrasza, a nawet perfidnie poderwała chłopaka, w którym Tessa kocha się, odkąd pamięta. Jakby tego było mało, do domu wraca dawny prześladowca dziewczyny, który znęcanie się nad nią podniósł do rangi sztuki. Zapowiada się prawdziwy armageddon. Tymczasem przyjazd Cole’a wywraca życie Tessy do góry nogami, ale w zupełnie inny sposób, niż się spodziewała.

Powieść opiera się na znanym schemacie „od nienawiści do miłości”, przy którym bardzo łatwo popaść w banał, jednak autorce udaje się tego uniknąć. Z dwóch powodów, jak sądzę. Po pierwsze, solidnie przyłożyła się do kreacji postaci. Po drugie, postawiła na lekkostrawną, przesyconą ironią narrację. 

Obie powieści ukazały się pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.

Blair Holden to dwudziestodwuletnia dziewczyna, która na Wattpadzie występuje pod nickiem @jessgirl93. W ciągu dnia jest studentką, ale nocą pisze książki. Do jej ulubionych zajęć należy buszowanie po goodreads i czytanie ramansów, szczególnie tych z gatunku new adult. Jej teksty są połączeniem romansu i humoru, zawierają w sobie typowe dla jej wieku niepokoje oraz koniecznie tajemniczego i złowrogiego męskiego bohatera. Hektolitry kawy i nocne maratony z serialem „Kochane kłopoty” pozwalają jej zachować równowagę między nauką a pisaniem. Pisze dla siebie, ale lubi też gdy jej czytelnicy śmieją się, płaczą i mdleją z wrażenia. Jej książka „Bad Boy's Girl” zgromadziła ok. 150 milionów czytelników, co ją kompletnie zaskoczyło. Można ją śledzić na facebooku, instagramie i twitterze.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 16.04.2018 13:50
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post