Ludzka kraina

Tłumaczenie: Zofia Klimaj-Goczoł
Wydawnictwo: ŁUK
poezja
Kabejot

Wybór poezji wybitnego pisarza i tłumacza flamandzkiego, księdza katolickiego Antona van Wilderode (1918-1998). Przedmowa ks.Jan Twardowski, przekład i posłowie Zofia Klimaj-Goczołowa. Poezja refleksyjna, impresjonistyczna i filozoficzna. Autor określany jest jako przedstawiciel poezji mistycznej i transcendentalnej. Poezja Wilderode drukowana była w czasopismach w Polsce w przekładach Zofii...

Poezja Wilderode drukowana była w czasopismach w Polsce w przekładach Zofii Klimaj-Goczoł i Andrzeja Dąbrówki.
W roku 1996 przekładzie na język polski ukazał się wybór wierszy z wielu tomików Antona van Wilderode dokonany wspólnie z poetą, przełożony i opatrzony posłowiem przez prof.Zofię Klimaj-Goczołową. Na premierze książki w warszawskim Klubie Księgarza wiersze czytał Andrzej Szczepkowski, obecni byli autor we własnej osobie, tłumaczka prof. Zofia Klimaj-Goczołowa, ks.Jan Twardowski oraz założycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Antona van Wilderode - Beatrijs van Craenenbroeck, znana poetka flamandzka, tłumaczka, animatorka wydarzeń literackich, obecna Sekretarz Generalna
Międzynarodowego Stowarzyszenia Antona van Wilderode.

Stowarzyszenie popularyzuje na świecie twórczość Wilderode, ma swój kwartalnik i wydaje w różnych krajach książki i broszury z przekładami utworów Wilderode na wiele języków. M.in. w Polsce w roku 2013 ukazało się dwujęzyczne wydanie bibliofilskie wybranych wierszy flamandzkiego poety w tłumaczeniu Zofii Klimaj-Goczoł,pt. "Słowa wołają, żeby je zapisać" w specjalnym opracowaniu graficznym Doroty Brodowskiej i grupy twórczej T.OP-Tank z rysunkami Zbigniewa Brodowskiego. Wyboru wierszy dokonała Beatrijs van Craenenbroeck. Ta książka została wydana przez International Association Anton van Wilderode we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

źródło opisu: antonvanwilderodeinternationaal.be

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!