Kronikarz z UPA

Cykl: Pan Samochodzik (tom 143)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Trzcionka

Krzysztof Płatek, historyk sztuki, były stażysta w Ministerstwie Kultury i Sztuki, przebywa na Mazurach, pomagając swojej kuzynce Patrycji, dziennikarce "Przeglądu Tygodnia", w zbieraniu materiałów do przewodnika turystycznego. Przypadkowo dowiaduje się o okrutnej zbrodni sprzed ponad trzydziestu lat. W miejskim parku w Węgorzewie znaleziono wówczas ciało zamordowanego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Mordercy nigdy nie schwytano. Teraz okazuje się, że ślad prowadzi w jeszcze bardziej odległą przeszłość i sięga czasów powojennych walk z oddziałami UPA w Bieszczadach. Pomimo telefonicznych pogróżek, Krzysztof postanawia rozwikłać zagadkę. Wspomaga go Lucyna, piękna etnografka z Muzeum Kultury Ludowej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-warmia.pl

Lukasz_bartek | 2019-01-08
Przeczytana: 2018 rok

Taki mały kryminałek. Mróz to to nie jest.Ale mi czytało się dobrze ponieważ akcja dzieje się w mojej rodzinnej miejscowości w Węgorzewie.