Okładka książki Asertywność i sztuka celnej riposty. Jak umiejętnie i skutecznie odpierać krytykę i ataki słowne oraz rozładowywać sytuacje konfliktowe Matthias Nollke
Matthias Nollke Wydawnictwo: BC Edukacja biznes, finanse
biznes, finanse
BC Edukacja
2010-03-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kiepska pozycja. Dużo sprzeczności i traktowania czytelników jak mało inteligentnych.

Trudno oczekiwać od tego rodzaju książek pozytywnego zaskoczenia. To znaczy ja początkowo oczekiwałem, wiedziony ciekawością, próbujący sprawdzić co tak naprawdę można powiedzieć o ripostach w pisanej książce. Ale oczekiwania te spaliły na panewce. Od teraz poradniki zajmują szczególne miejsce w moim sercu, tuż obok książek couchingowych i autobiografii.

Dobra pozycja, podobała mi się. Czasami trochę za ostro choć może zależy od stanowiska i pozycji w firmie. Ogólnie polecam.

OCENA -6/10 DOBRA

„ASERTYWNOŚĆ I SZTUKA CELNEJ RIPOSTY” to dosyć zgrabnie napisany poradnik autorstwa Mattihiasa Nollke. Książka zawiera cenne porady jak reagować w kłopotliwych relacjach międzyludzkich. W książce doszukamy się również wielu przykładów oraz ćwiczeń które pozwolą oszlifować nasz język celnej riposty, na gruncie zawodowym czy prywatnym.

Prezentowana książka, nie jest bestsellerem, ale warto po nią sięgnąć by radzić sobie z krytyką i trudnymi sytuacjami w życiu. Z agresją słowną mamy do czynienia na codzień, warto więc poznać techniki obrony. Dobrze, że w książce znajdziemy konkretne przykłady wtedy łatwiej nam jest przyswoić poruszane zagadnienia oraz zrozumieć techniki obrony które pozwolą nam wyjść z niekomfortowych sytuacji. Pozdrawiam. Jack_

OCENA -6/10 DOBRA

Prezentowana...

Asertywność w tym tytule to chyba tylko w nawiązaniu do ciętych ripost, bo żaden rozdział stricte nie został temu poświęcony. Autor ciekawie formułuje techniki ripostowania, a przykłady nie są zbyt wyszukane, ale nie ma w tym nic odkrywczego, a czasem się zniża do podwórkowych odzywek. Jak na taką obszerność pozycji temat wydaje się przegadany, w którymś momencie dochodzi do tego, że autor się powtarza. Temat ciekawy, ale prezentacja niestety przydługa,

Nie jest to zła pozycja, ale raczej sama lektura nie zmieni nas w mistrzów słownych potyczek.

Poradnik pyskówek rozwleczony do granic możliwości. Pseudonaukowe porady i definicje. Generalnie książka o niczym napisana jakby na siłę. Może w eksplodowały się już tematy, albo autor chciał uderzyć niszę. Stracony czas.

Książka przybliża temat asertywności i odpowiadania na nieprzyjemne, agresywne i obraźliwe komunikaty ze strony innych ludzi. Ciekawie przedstawia jak w zróżnicowany sposób można interpretować i reagować na cudze komentarze. Główny problem dotyczy rozumienia człowieka i jego złożoności. Autorzy uważają, iż można się wyćwiczyć w komunikacji obronnej, ale zapominają, iż człowiek to nie robot, więc na poziomie emocjonalnym zareaguje na wszelkie przytyki stosowane wobec niego i będą one miały wpływ na komunikację. Temat emocji w książce został pominięty. Książka skierowana jest do osób, które używają słów jako broni bądź żonglowanie słowami jest potrzebne w ich pracy. Natomiast w zawodach, w których słowa i reakcje mają znaczenie książka ta na nic się nie zda.

Słuchałam audiobooka, ku pamięci poprawiałam czytaniem. Bardzo konkretne wskazówki. Ćwiczenia nie wymagające żadnych akcesoriów, ani jakichś specjalnych warunków czasowych i przestrzennych. Można je wykonać ot tak sobie, w wolnej chwili. Naprawdę warto "rzucić okiem".

Świetna cała masa ciekawych rzeczy, ćwiczeń czy innych przydatnych wiadomości nie jest to książka na raz trzeba ją czytać wielokrotnie i najlepiej z znajomym by w grupie przeprowadzać scenki. Polecam

• Psychologia
  • Rozwój osobisty