Jak przetrwać bunt nastolatka

Wydawnictwo: Colorful Media
8391977277
LubimyCzytać

Drogi Czytelniku, majac przed soba ten poradnik, prawdopodobnie obserwujesz na biezaco emocjonalne i fizyczne zmiany, ktore zachodza w Twoim podopiecznym. Zauwazasz nie tylko, jak fizycznie przeistacza sie w kobiete czy mezczyzne, ale rowniez to, ze coraz czesciej manifestuje swoje zdanie, na swoj sposob konfrontujac oko w oko Twoj swiat ze swoim, m.in. wdajac sie z Toba w dyskusje, kłotnie...

Drogi Czytelniku,
majac przed soba ten poradnik, prawdopodobnie obserwujesz na biezaco emocjonalne i fizyczne zmiany, ktore zachodza w Twoim podopiecznym. Zauwazasz nie tylko, jak fizycznie przeistacza sie w kobiete czy mezczyzne, ale rowniez to, ze coraz czesciej manifestuje swoje zdanie, na swoj sposob konfrontujac oko w oko Twoj swiat ze swoim, m.in. wdajac sie z Toba w dyskusje, kłotnie czy podejmujac proby manipulacji.
Nie da sie ukryc, ze dojrzewanie to bardzo burzliwy czas, zarowno dla samego nastolatka, jak i dla jego opie- kuna. Byc moze ten moment napawa Cie przerazeniem i zadajesz sobie pytania:
Co sie dzieje z dzieckiem? Co czuje, co mysli?
Jak sobie z nim radzic?
Jak utrzymac z nim kontakt i o czym rozmawiac?
Czy uda mi sie je uchronic przed kłopotami, np. narkomania?
Jak samemu przejsc przez ten czas i emocjonalnie ocalec?
Pytan, mysli i emocji tak naprawde moze byc wiele. Jednakze po to własnie powstał ten poradnik, aby wyjsc potrzebom opiekunow naprzeciw i odpowiedziec im na powyzsze pytania, rozwiac obawy oraz zaproponowac sposoby działania i komunikacji z nastolatkiem. Poza tym postaram sie tez przyblizyc, dlaczego młodzienczy bunt jest tak wazny dla rozwoju młodego człowieka i jakie sa jego konsekwencje w dalszych etapach zycia.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!