Riwiera chorwacka. Travelbook. Wydanie 2

Wydawnictwo: Bezdroża
LubimyCzytać

Riwiera chorwacka to niemal sześć tysięcy kilometrów skalistych i piaszczystych plaż, klifów, zatok i niezliczonych wysp. Przejrzyste lazurowe wody Adriatyku można godzinami podziwiać z pokładu jachtu, statku wycieczkowego lub... dmuchanego materaca. Niekończące się gaje oliwne, stare portowe miasteczka o bogatej historii i pięknej architekturze, a także bardzo zróżnicowana kuchnia regionalna, która ucieszy podniebienia nie tylko wielbicieli owoców morza – to tylko część powodów, dla których warto spędzić tu wakacje.

Raj dla żeglarzy
Plaże i morskie kąpiele
Zabytki UNESCO
Urzekające parki narodowe
Kuchnia śródziemnomorska

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

Zbigniew Klimaczak - Szkolenie i wychowywanie żeglarskiej młodzieży to jego pasja od ponad 30 lat. Był założycielem (wspólnie z Katowickim Okręgowym Związkiem Żeglarskim) Dziecięcej Szkółki Żeglarskiej, którą prowadził przez wiele lat i przez którą przewinęło się kilkaset dzieci. Przez wiele lat pełnił funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego w ośrodku Huty im. Sędzimira w Zielonym Gaju na Mazurach, a następnie prowadził własną Szkołę Żeglarską. Jest też autorem przewodników "Adriatyckim szlakiem. Chorwacja dla żeglarzy" oraz "Polska dla żeglarzy".

Zuzanna Brusić – urodziła się w Krakowie, a wychowała w Rijece. Mimo że na stałe mieszka w Polsce, dużo czasu spędza w swojej drugiej ojczyźnie, która jest jej największą fascynacją. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński z tytułem magistra ochrony środowiska. Obecnie pracuje jako pilot wycieczek zagranicznych, specjalizuje się głównie w wyprawach do Chorwacji, jest też tłumaczem z języka chorwackiego.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!