Wirusy. Jak z nimi walczyć? Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Wraz z erą internetu nadeszła era wirusów. Wirusy, które kiedyś stanowiły niewielkie zagrożenie, dziś są jednym z największych utrapień użytkowników internetu. Wraz z pocztą, pobieranymi z sieci aplikacjami i otwieranymi dokumentami, na nasz komputer mogą dostać się programy, których działanie będzie bardzo nieprzyjemne w skutkach. Efekty zainfekowania komputera wirusami są przeróżne -- od banalnych "żartów", aż po usuwanie plików i "podglądanie" tego, co wpisujemy w oknach przeglądarki. Na szczęście, przy odrobinie wiedzy, możemy zabezpieczyć się przed tego rodzaju zagrożeniami.

Zabezpiecz swój komputer przed wirusami
Zainstaluj i skonfiguruj oprogramowanie antywirusowe
Uruchom firewall i pozbądź się programów szpiegujących

Książka "Wirusy. Jak z nimi walczyć? Ćwiczenia praktyczne" przedstawia najbardziej podstawowe i dziś niemal niezbędne sposoby zabezpieczenia komputera przed wirusami i programami szpiegującymi. Opisuje sposoby poprawiania bezpieczeństwa systemu operacyjnego oraz instalowania i konfigurowania programów, dzięki którym nasz komputer będzie bezpieczniejszy -- antywirusów, zapór sieciowych i aplikacji wykrywających programy szpiegujące.

Instalowanie poprawek dla systemu Windows XP
Badanie rejestru
Konfigurowanie zabezpieczeń systemu Windows XP
Instalacja i konfigurowanie programu Norton AntiVirus
Kontrola antywirusowa plików i katalogów
Wykrywanie programów szpiegujących za pomocą aplikacji AdAware
Firewall Windows XP

Tylko kilka prostych czynności wystarczy do tego, żeby Twój komputer oparł się atakom wirusów.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion