Ocena bezpieczeństwa sieci wyd. 3

Wydawnictwo: Promise
LubimyCzytać

Jak bezpieczna jest nasza sieć? Najlepszym sposobem znalezienia odpowiedzi na to pytanie jest zaatakowanie jej. Ocena bezpieczeństwa sieci pokazuje narzędzia i techniki, których używają profesjonalni analitycy zabezpieczeń do identyfikowania i oszacowania ryzyka w sieciach instytucji rządowych, wojskowych i komercyjnych. Dzięki wiedzy i umiejętnościom przedstawionym w książce można skutecznie tworzyć wzmocnione środowiska, które są odporne na próby nieautoryzowanego użycia i ataki.

Autor, Chris McNab, pokazuje techniki, którymi zdeterminowani napastnicy tworzą mapy potencjalnego ataku i wykorzystują słabości zabezpieczeń, tak na poziomie sieci, jak i aplikacji. Trzecie wydanie jest całkowicie przebudowane, aby pogrupować i opisać najnowsze techniki hackerskie używane do atakowania sieci przedsiębiorstw. Dzięki skategoryzowaniu indywidualnych zagrożeń łatwiej będzie zastosować strategie obrony przed całymi klasami ataków, zapewniając skuteczną ochronę na dziś i na przyszłość. Testy i techniki badawcze omówione w książce są zgodne z międzynarodowymi standardami, w tym NIST SP 800-115, NSA IAM, CESG CHECK oraz PCI DSS.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!