Moje lata 70

Dragon
2017-10-01
2017-10-01
lata 70 nostalgia wspomnienia

Bardzo fajna, dobra jakość papieru... Można na odcinku 300 stron przelecieć całą dekadę dziadków :D

2041

Urodziłam się na początku lat 70-tych, więc ta książka była nostalgiczną podróżą do czasów mojego dzieciństwa. Niektóre rzeczy pamiętam doskonale, inne mniej, niektórych nie pamiętam w ogóle. Niemniej książka wzruszyła mnie bardzo. Przez chwilę znów znalazłam się w tamtych wspaniałych (mimo wszystko) czasach.

To jest taka mini encyklopedia z dekady. Bardzo trafiony pomysł.

To jest taka mini encyklopedia z dekady. Bardzo trafiony pomysł.

Bardzo przyjemna lektura na jeden dzień. Piękne ilustracje i przystępna forma. Dla moich rodziców album ten jest podróżą w czasy dzieciństwa. Dla mnie, urodzonemu pod koniec lat 90., książka ta jest wehikułem czasu, który pomaga zrozumieć PRL, a przy okazji chociaż na chwilę poczuć się jak w tej minionej dekadzie. Pomieszanie informacji i ciekawostek z różnych dziedzin sprawia, że żaden fragment wydawnictwa nie wieje nudą, a każdy akapit wzbudza ciekawość czytelnika, który chce jak najszybciej dowiedzieć się więcej. Wspaniały pomysł na książkę i jeszcze lepsze wykonanie. Szkoda, że jest tak mało znana wśród miłośników czytania. Teraz czas na kolejne dekady! Udało mi się dorwać całą kolekcję (70., 80., 90.) w promocyjnej cenie :D

• PRL
  • Historyczne mniej lub bardziej