Jeśli duch istnieje

Okładka książki Jeśli duch istnieje Susan Maupin Schmid
Okładka książki Jeśli duch istnieje
Susan Maupin Schmid Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: 100 sukienek (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
100 sukienek (tom 2)
100 dresses. Ghost of chance
Dwukropek
2018-01-01
2018-01-01
Magdalena Wasilewska
100sukienek

Kontynuacja przygód Buźki z pierwszej części 100 sukienek „Jeśli magia działa”. Wewnątrz zaczarowanego zamku znajduje się tajemnicza szafa z setką magicznych sukien, których nikt nie nosi. Okazuje się, że każda sukienka ma moc, która dowolną osobę może zmienić w kogoś innego. Niestety, od jakiegoś czasu w zamku mają miejsce niepokojące wydarzenia: ktoś niszczy ubrania, giną przedmioty służących, a nawet cenna biżuteria księżniczki Mariposy. Buźka oraz jej przyjaciel Roger są przekonani, że widzieli ducha włóczącego się po korytarzach zamku. Czy sprawcą całego zamieszania może być tajemnicza zjawa? Słodka Buźka oraz jej przyjaciel Roger postanawiają działać. Czy mimo grożącego im niebezpieczeństwa dadzą radę rozwiązać zagadkę? Z pomocą 100 sukienek istnieje cień szansy, że im się uda.

Świetna książka, a strach podsychają duchy w tle bardzo fajna książka dla młodszych i mi się bardzo podobała. Polecam

Uwaga, uwaga. Miała być przerwa na oddech, ale nam nie dało i od razu zabrałyśmy się za kolejną część Dwukropkowej serii. Zwłaszcza kiedy córeczka zerknęła na tytuł i zobaczyła, że w tym tomie będzie mowa o duchu. Ilustracja strony tytułowej też miała w tym swój udział; aż chce się sięgnąć i poczytać.
Tak też zrobiłyśmy. Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do książek dla dorosłych – kolejne tomy różnych serii literatury dziecięcej są coraz lepsze.
Część druga to kontynuacja przygód Słodkiej Buźki, która tym razem pragnie poznać historię swojej rodziny. Kiedy więc księżniczka Mariposa zabiera ją na cmentarz, dziewczynka poznaje groby swoich bliskich zmarłych i marzy o tym, aby odkryć całą historię rodu Zacnych, do którego należy.
Jednak na zamku zaczynają dziać się rzeczy dziwne i niepokojące: ktoś robi niesmaczne żarty doprowadzając do kłótni i niesnasek wśród służby. A gdy pokój księżniczki zostaje w tajemniczy sposób splądrowany, a jej klejnoty zgubione, na mieszkańców zamku pada blady strach. Jedynie nasza Buźka narażając się na złość i niełaskę księżniczki jest święcie przekonana, że po zamku grasuje najprawdziwszy duch. Razem z przyjacielem postanawia go wyśledzić i tym samym zrehabilitować się w oczach Mariposy. Oczywiście pomagają jej w tym magiczne suknie z tajemniczej szafy królowej Kadencji, z których każda ma moc przemiany osoby ją noszącej w kogoś innego.
Tym razem Buzia będzie musiała samotnie zmierzyć się z niebezpieczeństwem, przełknąć gorycz porażki i niejednokrotnie uronić łzy samotności.
Akcja toczy się bardzo szybko; takim też językiem pisana jest cała powieść. Nie można się oderwać od czytania, nawet jak się jest dorosłym. Bohaterów po prostu nie da się nie lubić, a ci negatywni nakreśleni są w tak ciekawy i nietuzinkowy sposób, że nawet oni budzą zainteresowanie czytelnika.
Książka jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych odbiorców. Miękka okładka, brak ilustracji i standardowej wielkości czcionka. Czytanie znacznie ułatwia podział na niedługie rozdziały. Świetna przygoda dla młodszych nastolatków!

Tak też zrobiłyśmy. Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do książek dla...

Super książka! Tak jak w poprzedniej części, zaskoczył mnie końcowy zwrot akcji z Cherisą. Czekam na kontynuację, bo chciałabym się dowiedzieć, o co chodzi z kluczem Cherisy, które drzwi otwiera i czy była garderobiana rzeczywiście jest potomkinią Zacnych. To, co mnie trochę rozczarowało, to nowa praca Buzi. Widziałam ją w roli młodszej prasowaczki i trudno mi ją sobie wyobrazić jako młodszą asystentkę garderobianej... Ale mimo to książkę uważam za świetną i godną polecenia😀. Z niecierpliwością czekam na kolejną część😉.

Drugi tom ciekawych opowieści o przygodach Bużki Szczęsnej za mną.
I powiem szczerze że drugi tom był nawet, odrobinkę lepszy.
Nasza bohaterka wciąż korzysta z pomocy zaczarowanej komnaty królowej Kadencji, aby rozwikłać kolejną zagadkę. Na zamku dzieją się dziwne rzeczy. Ktoś lub coś robi służbie i królowej bardzo nieprzyjemne psikusy. Giną przedmioty, zostają komuś podrzucone lub zniszczone. Oczywiście nasza mała, zostaje wplątana.
Pewnego dnia Buźka widzi ducha...
Ale czy duch może przenosić przedmioty ??? Czy może być aż tak złośliwy ???
A może to nie duch ???
Bardzo ciekawa historia. Pełna zwrotów akcji, ciekawych zagadek do rozwiązania. Nasza Buźka nic a nic się nie zmieniła. Nadal jest odważna i dzielna. Chodź poszukiwania ducha, nawet mnie wystraszyło :P
Pełna miłości i przyjaźni historia, spodoba się najmłodszym.
www.zaczytanasowka.pl

Drugi tom ciekawych opowieści o przygodach Bużki Szczęsnej za mną.
I powiem szczerze że drugi tom był nawet, odrobinkę lepszy.

Choć wiek nastoletni mam już za sobą, książkę przeczytałam jednym tchem.

Buźka ma sporo do zdziałania - poznaje fragment historii swojej rodziny, w której pełno jest zagadek, a nikt nie kwapi się, by zdradzić jej coś więcej.
Dodatkowo w zamku zaczyna panoszyć się duch, komplikując wszystkim pracę.
Buźka wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia go schwytać, co przysparza jej niemałych kłopotów.

Bez wahania polecam serię 100 sukienek wszystkim młodszym czytelniczkom. Barwne opisy, sympatyczni bohaterowie i wyjątkowy klimat, przesycony magią i tajemnicami na pewno zachwycą nie jedną dziewczynkę!

Choć wiek nastoletni mam już za sobą, książkę przeczytałam jednym tchem.

Dodatkowo w zamku zaczyna panoszyć się duch, komplikując wszystkim pracę.
Buźka wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia go schwytać, co przysparza jej...

• 2020 przeczytane
  • Dla starszych dzieci
  • Czytam dzieciom
  • Biblioteka
  • Posiadam 🏠
  • Chcę przeczytać, już ją mam
  • Cykl:100 sukienek

Dodaj cytat z książki Jeśli duch istnieje