Wielki Bój

Okładka książki Wielki Bój Ellen Gould Harmon White
Okładka książki Wielki Bój
Ellen Gould Harmon White Wydawnictwo: Znaki Czasu religia
religia
The Great Controversy Between Christ and Satan. The Conflict of the Ages in the Christian Dispensation.
Znaki Czasu
2011-01-01
2011-01-01
praca zbiorowa

Książka aż "dymi" z nienawiści do Kościoła Katolickiego. Fakty, które zostają przez autorkę poruszone niczego nowego nie wnoszą. Historia powszechna jest syta tego rodzaju przekazem - ale - autorce chodzi o coś innego. Celem jest reklama (ówcześnie) nowego ruchu religijnego, który jako jedyny (takie można odczuć wrażenie) miał zdemaskować Kościół Katolicki.

Książka nie pozostawi obojętnym nikogo, każdy kto po nią sięgnie będzie poruszony jedni pozytywnie inni negatywnie, ale właśnie dlatego warto do niej sięgnąć i wyrobić sobie własną opinię!

Leżała na mojej półce kilka lat. Ale dopiero niedawno ją przeczytałem. Książka demaskuje KK wraz z papiestwem i nie oszczędza. Demaskuje niebiblijne nauki KK, oraz ujawnia prawdę o zbrodniarzach inkwizycyjnych. Pokazuje jaką walkę toczyli reformatorzy, by głosić ludziom prawdziwą biblijną ewangelię. Ujawnia co nas czeka i co przed nami. Na koniec tchnie nadzieją.

Ogólnie to dała mi ulotkw o tej ksionżce jakas babcia w kołobrzegu, karitas hiv salmonella i te sprawy sans granie jebac bancie hodzonce do kosciola pozdrawiam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieobiektywna to będzie recenzja... ale która, tak naprawdę, jest?
No to tak: pierwsza część książki, opisująca historię religii okołobiblijnych, jest dość ciekawa i choć, jak sądzę, mocno nieobiektywna i wybiórcza, daje pewien obraz dziejów i rozwoju ruchów religijnych, odrobinę historii Europy i Nowego Świata oraz pewien background programowy kościołów protestanckich. W sumie, nawet dobrze się to czytało. Oczywiście "natchniony", egzaltowany język nieco irytował, ale tylko nieco, bo dodawał też niepodręcznikowego kolorytu.
Druga część, w której przechodzimy z twardej ;) historii do wątków mistycznych, proroczych itp. był (dla mnie) niestrawny. Za dużo "Ducha Świętego" chyba. W sumie nie powinienem się dziwić, przecież jest to książka napisana przez jedną z założycielek kolejnej, chrześcijańskiej mutacji Kościoła. I nawet nie chodzi o to, czy w to wierzę czy nie (choć może właśnie w tym rzecz),ale zwyczajnie argumentacja i przemożna chęć znalezienia wytłumaczeń i potwierdzeń dla swej wizji, jest tu na zbyt wysokim, jak dla mnie, poziomie uduchowienia.
Ale, tak jak już wspominałem, nie jest to książka ani popularnonaukowa, ani historyczna, tylko deklaracja i podręcznik wiary, więc w sumie nie powinienem narzekać. Stąd taka ocena - dla osób, które odnajdą w niej prawdę, zdecydowanie za niska, dla sceptyków, szukających informacji, zapewne zbyt wysoka. Nikt nie będzie zadowolony - czyli, chyba, sprawiedliwie ;)

Nieobiektywna to będzie recenzja... ale która, tak naprawdę, jest?

Bardzo ciekawa historia chrześcijaństwa i uzurpowania sobie Biblii przez kosciół katolicki. Pare rzeczy niewygodnych ominela - jak pelnej historii Lutra i Kalwina. Miała także swoje obliczenia na przyjscie powtórne Jezusa czego nie powinnismy robic bo to nie bedzie dokladna data. Bedą tylko znaki na ktore musimy uwazac. Wg mnie duzo przydatnych rzeczy dla tych którzy chca oddac swoje serca Bogu poprzez sciezke Chrystusową. Zrozumiałem czym naprawde jest chrzescijanizm i jego historia. Niestety tylko Pismo Święte jest nas w stanie połaczyć a nie ludzkie zbory czy Kościoły. Ale to tylko jest moje zdanie. Moge sie mylic

Był czas, gdy ta książka pozwoliła mi odejść od schematów według których chodziłam. Była przyczynkiem do poszukiwania drogi i uzmysłowienia sobie, jakie wartości wyznaję.

Po przeczytaniu tej książki byłem nią z jednej strony zafascynowany, z drugiej zaś poruszony. Niesamowita lektura, pokazująca rzeczywistość z zupełnie innej strony oraz perspektywy. ,,Wielki bój" pozwolił mi zupełnie inaczej niż dotychczas spojrzeć na Boga i kościół. Zmusza do myślenia i zadawania mało wygodnych pytań.

Moim zdaniem obowiązkowa lektura dla każdego, zarówno katolika(choć ci nie będą zachwyceni) po ateistów. Książka mimo wielu lat nadal aktualna. Pierwsza połowa niemal przewraca twój światopogląd do góry nogami, druga go prostuje. Trzeba być tchórzem nie chcąc poznać swojej historii, historii kościoła w którym się urodziło. W paru przypadkach zaprezentowanych w książce zgłębiłem trochę głębiej temat na własną rękę, co też innym polecam. Dobrze jest poznać sprawę z różnych punktów widzenia, a nie tylko karmić się tym co nam podają "na tacy".
Jednym zdaniem, to było jak wyrwanie z Matrixa!! :D

Opinia z mej strony na temat owej książki to jak nieskończony lot w przepaść mordoru... Nie jest to plus dodający się do pozytywnych myśli. Oczywiście chodzi mi o tematykę o tym co się dzieje w książce nie o autora bo książka jest wyśmienicie dopracowana i... Daje wiele do myślenia. Osobiście nie mam wpływu i nie jestem wielkim i praktykującym egzemplarzem, jakich można znaleźć sporo, jeżeli mówi się o duchowej sferze że tak powiem. Lecz kościół katolicki od zawsze miał własne sekrety, był i jest w pewnym stopniu manipulowany, natomiast to co daje mi najwięcej do myślenia to to co naprawdę chcą przekazać, oczywiste to że(i tu muszę, mój nawyk że tak powiem, zaczerpnąć cytat w innej książki) zło jest złem większe czy mniejsze nie ma znaczenia. No właśnie zło, wielu ludzi uświadamia se ze w tym nie ma żadnego zła przecież mamy my i jako oni pismo Święte i postępujemy zgodnie z jego prawami typu nie pracować w niedziele, mieć na oku szabat i wiele innych przykładów... Wszystko jest na tyle dobrze dopracowane że np mam w domu pismo Święte wydawnictwo pallottinum wydanie 3 poprawione wiele razy,zbieg okoliczności,? Czy ktoś o czym zapomniał albo chciał coś ukryć żeby nie mówić na mszy czegoś innego np? Szczerze mówiąc nie mam rasistowskich poglądów na ten temat że to jest dobre a to nie lecz iść do kościoła modlić się do obrazków,krzyża z przyczepionej do niego uwaga... Rzeczy? Umysł ludzki jest tak dobrze dopracowany że pozostać może na A nawet jeżeli wie że sam siebie oszukuje. A co było napisane? W samych 10 przykazaniach to mamy, nie będziesz miał bogów cudzych przede mną i nie będziesz oddawał im pokłonu... Pomyślmy, zmieniło się coś? Nie sądzę. Jak dobrze wiemy kościół od zawsze miał jak dobrze pamiętam wielkie przywileje od czasów podejrzewam samego Rzymu i tu mowa o, nie chce źle mówić , ale chyba Costantino który był imperatorem nadał właśnie owej wierze wielkich satysfakcji, oczywiście ekonomiczne ale też psychiczne jako by byli ponad ludźmi, mowa tuO terenach własności kościoła, złota, bydła i wiele innych rzeczy jak np podejmowania przez nich decyzji na tematy nie dotyczących ich kwestii. Taki przykład, bo pisałem o tym bycia ponad ludźmi, jakie historie można usłyszeć od członków rodziny gdy np na ulicy nie powiedziałeś niech będzie pochwalony..? Jak to się kończyło, raczej nie scyzje emocjonalne w domu lecz fizyczne... A niby wszyscy mamy własną wole i nikt nie może przekroczyć granic albo powiem albo nie, lecz wiadomo tu chodzi o wychowanie ale to już inna sprawa. A kiedy to wszystko się skończyło? jak dobrze pamiętam również tu, dopiero z Napoleonem... I jak to pisze to źle mi się robi... Nie mówię Rzym ale widząc że już np w średniowieczu kościół palił żywcem za posiadanie pisma czyli za własną interpretację tego co było napisane, to musiało minąć tyle wieków żeby ktoś przejrzał na oczy? Wiadomo nie oszukujmy się bo chodzi szczególnie o ekonomiczny punkt widzenia jak pisałem ale żeby aż tak? Lecz do dziś jak wiadomo całkiem to nie zostało pokryte że tak to powiem, tak wola człowieka, dam na tacę albo nie, lecz naprawdę czasami jak nie dasz (bo ja szczerze mówiąc rzadko chodzę) to tak się na ciebie spojrzy jakby z taką pogardą w oczach czy czymś że głowa boli... Na zakończenie jak pisałem wcześniej o tych obrazkach i inne, bo ciekawi mnie jedno kiedy przejrzą na oczy, taki Jan Paweł II np jako ikona, ojciec Święty "nasz" , a nie jest napisane jedyny ojciec twój w niebie? Wiem przereklamowane że tak powiem to ale... Cóż... Bo sam Bóg gdy żałował, uwaga jako jedyny Bóg mający powiedzmy uczucia ludzkie, że stworzył człowieka i mu smutno było, lecz powiedział że go nie opuści... Bardzo się rozpisałem lecz.... Kościół żałował i czy w obecnym XXI wieku żałuje? . Nie wiem czy ktoś pisał podobne wypowiedzi, lecz gdy ją przeczytałem z dwa lata temu i se troszku przypomniałem to musiałem to, nie wiem dlaczego, napisać. Lecz postanawiam jeszcze raz ją dokładniej zbadać kiedy indziej ^^. Bardzo dobra jest jak kogoś ciekawią takie tematy to nie pożałuje

• Religia
  • Na sprzedaż