Tajemnica wcielenia. Nauczanie papieskie

Wydawnictwo: WAM
religia
Kuba

W swoich przemówieniach i homiliach Benedykt XVI wielokrotnie rozważał tajemnicę Wcielenia. Próbując przybliżyć do niej wiernych, w prostych i zarazem przejmujących słowach odsłaniał głębię i majestat wydarzenia wymykającego się ludzkiej wyobraźni. Jak bowiem pojąć fakt, że Bóg stanął przed człowiekiem jako bezbronne Dziecko? Jak zrozumieć, że Prawda i Dobro, poszukiwane przez pokolenia, objawiły się w słabym Niemowlęciu?

Medytacje Benedykta XVI przygotowują nas do przejścia od zachwytu nad cudem Wcielenia do prawdziwej kontemplacji, której owocami są głęboka nadzieja i radość.

"Pragniemy, aby ta radość nas dotknęła: istnieje prawda. Istnieje czyste dobro. Istnieje czyste światło. Bóg jest dobry i On jest najwyższą mocą ponad wszystkimi mocami. Z tego powinniśmy się po prostu tej nocy radować razem z aniołami i pasterzami."

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.tajemnica-wcielenia.11000.htm

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.tajemnica-wcielenia.11000.htm

Jola | 2018-10-16
Przeczytana: 15 października 2018

Wydawnictwo WAM proponuje kolejną część serii kazań Benedykta XVI, tym razem zebrane homilie dotyczą Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego. Jak zwykle otrzymujemy bardzo wartościową naukę, skupioną wokół kilku głównych myśli. Po tę książkę warto sięgnąć szczególnie w okresie Adwentu i bożonarodzeniowych przygotowań. Każde kazanie przenosi nas w klimat świąt, rodzinnego ciepła i radosnego oczekiwania słowami papieża, pisanymi prosto z serca.

Klaud | 2019-01-16
Michał Włodarczak | 2018-12-21