0 (0 ocen i 0 opinii) Zobacz oceny
10
0
9
0
8
0
7
0
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
METAmorfozy. wybrane / МЕТАморфози
data wydania
ISBN
9786199065273
liczba stron
120
kategoria
poezja
język
polski
dodał
FONT

Łucja Dudzińska jest poetką, która rozwija się w zaskakująco konsekwentny sposób. Wydane przez nią książki są wyjątkowo wyraziste i pozytywnie wyróżniają się w zestawieniu z twórczością innych autorów średniego pokolenia. Niezaprzeczalnym walorem poezji Dudzińskiej jest jej autonomiczność – jej wierszy nie da się pomylić z wierszami innych poetów. To poezja konkretu i doświadczenia, ale...

Łucja Dudzińska jest poetką, która rozwija się w zaskakująco konsekwentny sposób. Wydane przez nią książki są wyjątkowo wyraziste i pozytywnie wyróżniają się w zestawieniu z twórczością innych autorów średniego pokolenia. Niezaprzeczalnym walorem poezji Dudzińskiej jest jej autonomiczność – jej wierszy nie da się pomylić z wierszami innych poetów. To poezja konkretu i doświadczenia, ale poddana licznym rygorom stylistycznym. Ponadto są to wiersze nie tylko świetnie napisane, ale również „o czymś”, co jest dzisiaj rzadkością. Na osobną uwagę zasługuje aktywność Łucji Dudzińskiej jako niestrudzonej animatorki kultury. Bez jej zaangażowania krajobraz literacki Poznania byłby o wiele uboższy.

Mariusz Grzebalski

Лучия Дуджинска е поетеса, която се развива по един изненадващо последователен начин. Книгите, които досега е издала, са изключително изразителни и ярко се отличават при съпоставка с творчеството на други автори от средното поетическо поколение. Неоспоримо качество на поезията на Дуджинска е нейната самостоятелност – стихотворенията ù не могат да се сбъркат със стихотворенията на други поети. Това е поезия на конкретното и на опита, но подчинена на богатството от стилистични правила. Бих допълнил, че това са творби, не само великолепно написани, но и създадени „за нещо“, което днес е рядкост. Особено внимание заслужава активността на Лучия Дуджинска като неуморим аниматор на културата. Без нейната ангажираност литературният пейзаж в Познан щеше да изглежда значително по-беден.
Мариуш Гжебалски

 

źródło opisu: opis na okładce

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd