Zosia i jej zoo. Senna sowa śnieżna

Seria: Zosia i jej zoo
Wydawnictwo: Zielona Sowa
ZwykłaMatka

Zosia na co dzień mieszka w Azylu Zoologicznym. To wyjątkowe miejsce, w którym zawsze dzieje się coś ekscytującego. Azyl założył dziadek dziewczynki, słynny podróżnik pan Horacy. Horacy jeździ po całym świecie i często spotyka na swej drodze zwierzęta, które potrzebują pomocy i są w niebezpieczeństwie. Uratowane trafiają do Azylu Zoologicznego, gdzie odnajdują nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę.

Zosia kocha wszystkich mieszkańców zoo i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej sekret.
W Azylu Zoologicznym przychodzi na świat śliczna sowa śnieżna. Dostaje imię Dzióbek. Pisklak jest bardzo wesoły, towarzyski i… bardzo śpiący. Maluch nie chce spać ani w dzień, ani w nocy, bo woli się bawić i szukać nowych przyjaciół. Zosia ma dla niego pewną niespodziankę, dzięki której nocy ptak będzie ogromnie szczęśliwy.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/senna-sowa-sniezna-zosia-i-jej-zoo.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/senna-sowa-sniezna-zosia-i-jej-zoo.html

ZwykłaMatka | 2017-12-11
Przeczytana: 20 listopada 2017

"Zosia i jej zoo. Senna sowa śnieżna". Jeśli nie znacie jeszcze ani jednej części tej serii to zapraszam na mój wcześniejszy wpis TUTAJ. Zosia mieszka wraz ze swoją mamą w zoo. To właściwie azyl dla zwierząt, w którym zawsze się coś dzieje. Jej mama jest weterynarzem, natomiast dziadek podróżuje po świecie skąd przywozi kolejne różne gatunki zwierząt. Największym darem, a zarazem wielką tajemnicą Zosi jest fakt, że rozumie ona mowę wszystkich stworzeń zamieszkujących azyl. W najnowszej odsłonie autorstwa Amelii Cobb poznajemy maleńką sowę śnieżną, która zamiast spać woli się bawić. Niestety jest przez to wciąż śpiąca. Dziewczynka jednak nie byłaby sobą, gdyby nie znalazła na to sposobu. Jakiego? Oj nie! Nie zdradzę Wam co wymyśliła pomysłowa dziewczynka. Zachęcam do lektury.
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2017/12/jak-dobrze-pisac-na-zielono.html

Mors | 2019-02-09
Na półkach: Emilka, Przeczytane