Osamotniona Dora

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Seria: Zaopiekuj się mną!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
emik84

Emila od zawsze ma tylko jedno ogromne marzenie – marzy o psie. Nie może wprost uwierzyć, kiedy staje się ono rzeczywistością i otrzymuje wyjątkowego szczeniaka. Suczka dostaje imię Dora, a Emilka kocha ją tak bardzo, że chce być z nią zawsze i wszędzie. I tu pojawia się problem, bo dziewczynka wyjeżdża z tatą i nie może przez cały czas zajmować się Dorą. Dora zupełnie nie rozumie, co się...

Dora zupełnie nie rozumie, co się dzieje i dlaczego jej pani ciągle zostawia ją samą! Kiedy Emilka długo nie wraca z jednej wycieczki, suczka czuje się bardzo opuszczona, samotna i nieszczęśliwa. Nie chce już dłużej czekać i wyrusza na poszukiwania ukochanej pani. Ale gdzie ona może być?

źródło opisu: http://www.empik.com/zaopiekuj-sie-mna-osamotniona...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zaopiekuj-sie-mna-osamotniona...»

ftorrbon | 2019-02-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Emma od zawsze ma jedno ogromne marzenie-marzy o psie. Dziewczynka nie może wprost uwierzyć , kiedy staje się ono rzeczywistością i otrzymuje wyjątkowego szczeniaka. Suczka dostaje imię Dora, a Emma kocha ją tak bardzo, że chce być z nią zawsze i wszędzie. I tu pojawia się problem, bo dziewczynka wyjeżdża do taty i nie może przez cały czas zajmować się Dorą. Dora zupełnie nie rozumie, co się dzieje i dlaczego jej pani ciągle zostawia ją samą! Kiedy Emma długo nie wraca, suczka czuje się bardzo opuszczona, samotna i nieszczęśliwa. Nie chce już dłużej czekać i wyrusza na poszukiwania ukochanej pani. Ale gdzie ona może być?

MagdaS81 | 2018-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Przeczytałam córeczkom. Podobało im się. Dość wierny opis zachowania pieska rasy Shiba Inu :)

Lilianka | 2018-06-03

Bardzo przyjazna książka!
POLECAM!!!

Bursikowa | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017

Ostatnio pomyślałam, że może warto również uaktywnić się w opiniach książeczek dla dzieci. Czytam przecież do snu odkąd byłam już w pierwszej ciąży. Nic tak szybko nie usypia moich szkrabów jak mamy spokojny głosik, dlatego czasem te książki dłuuugo się czyta, bo po dwóch stronach moje dzieciaczki zasypiają :)

Historia ciepła i przyjemna. O sile przywiązania. Fajnie się czytało.
Duże litery pozwalają dziecku spokojnie zapoznawać się z tekstem. Polecam

To zdecydowanie jedna z książek z tej serii, które lubię najbardziej. Może nie ulubiona ale wydaje mi się, że na 2 miejscu razem z niektórymi innymi książkami.

ZwykłaMatka | 2016-07-08
Przeczytana: 20 czerwca 2016

"Osamotniona Dora", to najnowsze wydanie cyklu Zaopiekuj sie mną. Na naszej półce znajduje się już sporo książek o pieskach i kotkach. Niektórzy mogą twierdzić, że każda jest do siebie podobna, ale my uwielbiamy książki Holly Webb i tyle. Dla dziecka pragnącego mieć w swoim domu psiaka taka książka jest bardzo pomocna.
Samo wydanie książki to już charakterystyczna dla tej serii okładka, duża czcionka idealna dla młodszych czytelników oraz piękne ilustracje kreślone ołówkiem. Mały format wygodny do zabrania jej w podróż samochodem, czy autobusem :)

emik84 | 2016-05-15

Popularna wśród najmłodszych czytelników seria Zaopiekuj się mną liczy już kilkadziesiąt tytułów. Cykl poświęcony jest zwierzakom i opisuje bardzo realistyczne, zwyczajne historie, których głównymi bohaterami są najczęściej psy oraz koty. Autorką serii jest Holly Webb, angielska pisarka mająca w swym bogatym dorobku literackim ponad siedemdziesiąt najróżniejszych książek adresowanych do najmłodszych. Z twórczością pisarki zetknęłam się już kilka lat temu a teraz z entuzjazmem obserwuję jak sięga po nią moja ośmioletnia córka.

"Osamotniona Dora" to opowieść, która obrazuje losy rodzeństwa Emmy i Kuby oraz oczywiście ich nowego psiaka. Dzieci przeprowadzają się po rozwodzie rodziców z mamą do nowego domu. Bardzo pragną mieć psa. Gdy dowiadują się, że mama nie ma nic przeciwko są bardzo szczęśliwi. Okazuje się, że mama znalazła też dla nich wyjątkowej japońskiej rasy psa zwanej Shiba. Wkrótce odwiedzają hodowcę i wybierają dla siebie cudownego szczeniaczka. Gdy psiak jest już...