Harley Quinn: Black, white and red all over
komiksy
xardas96

Szósty i ostatni tom przygód Harley Quinn w kolekcji Nowe DC Comics. Była narzeczona Jokera wie wszystko o szalonej miłości, ale teraz sprawy uczuciowe to dla niej przeszłość. Obecnie jest niezależną, przebojową kobietą, która używa przemocy w służbie dobra. Niestety, pani doktor stanie się ofiarą zalotów pewnego osobnika, a wtedy przekona się, czym jest prawdziwe szaleństwo miłości. Adorator nazywa się Red Tool i chce dowieść swej miłości do Harley... mordując ludzi, porywając naszą bohaterkę i próbując zmusić do ślubu! W dodatku dziewczyna popada w konflikt z burmistrzem Nowego Jorku, ponieważ ten uznał, że „umowa” pozwalająca Gangowi Harleyek działać w mieście bez przeszkód nie jest bezterminowa... a jej ważność właśnie dobiega końca.
Czy Harley skończy za kratami, czy spotka ją coś gorszego? A może Red Tool okaże się jednak do czegoś przydatny? Autorzy Amanda Conner (Strażnicy – Początek: Jedwabna Zjawa) i Jimmy Palmiotti (Jonah Hex) oraz rysownicy John Timms (Deadpool) i Chad Hardin (Demon Knights) przedstawiają nową postać, od której Harley zrobi się czerwono przed oczami!

źródło opisu: Egmont

źródło okładki: Egmont

Marek Adamkiewicz | 2018-01-17

Szósta odsłona przygód zwariowanej klaunicy to zarazem finalny tom serii oraz ostatni akcent „Nowego DC Comics” na polskim rynku. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti na łamach trzydziestu regularnych zeszytów (oraz kilku wydarzeń specjalnych) zaprezentowali nam zrewitalizowany wizerunek jednej z najbardziej szalonych (anty)bohaterek DC Comics. Dotąd mieliśmy okazję cieszyć się historiami dynamicznymi, nieprzewidywalnymi i pełnymi „radosnej” przemocy. Twórcy dawali nam rozrywkę niewyszukaną, ale energetyczną i – summa summarum – także satysfakcjonującą. Jak w ten obraz wpasowuje się tom kończący całość? Trzeba przyznać, że całkiem nieźle, chociaż lekkie zmęczenie materiału można w nim jednak wyczuć.

Byłej dziewczynie Jokera nie przestają przydarzać się niespotykane rzeczy. Tym razem stała się obiektem westchnień zamaskowanego szaleńca, niejakiego Red Toola, który chce za wszelką cenę dowieść swojej miłości. Tylko czy odpowiednim sposobem jest porwanie oblubienicy, próba przymuszenia...

QUEENfan | 2018-10-10

Bardzo słabe i nudne zakończenie historii z Harley w New52, nic tu nie przykuło mej uwagi, szkoda bo reszta tomów trzyma wysoki poziom.

katooola | 2018-10-27
Przeczytana: 21 lipca 2018