Suicide Squad (Oddział Samobójców): Zderzenie ze ścianą

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Suicide Squad (Oddział Samobójców) (tom 2) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Suicide Squad Vol. 5: Walled In
9788328119208
komiksy
Nightwolf

Drugi tom serii poświęconej przygodom Suicide Squad (Oddziału Samobójców). Nikt nie uważa Suicide Squad za grupę superbohaterską, bo w jej skład wchodzą przestępcy zwerbowani do współpracy z rządem USA przez kierowniczkę zespołu, Amandę Waller. Do tej pory byli użyteczni, ale kiedy usunięto z ich głów bomby, które zmuszały ich do posłuszeństwa, wymknęli się spod kontroli. Tymczasem podczas...

Drugi tom serii poświęconej przygodom Suicide Squad (Oddziału Samobójców).
Tymczasem podczas wydarzeń nazywanych Wiecznym Złem najwięksi bohaterowie świata zniknęli. Świat wpadł w szpony Syndykatu Zbrodni, a więzienie Belle Reve zostało opanowane przez złoczyńców. Waller naprędce zbiera nowy oddział złożony z Deadshota, Harley Quinn i Kapitana Bumeranga. Wysyła ich, by udaremnili przejęcie przez geniusza Thinkera broni o niewyobrażalnej mocy. Niestety, także Thinker zbiera własny Suicide Squad, rekrutując potężnych metaludzi: Power Girl, Steela i Nieznanego Żołnierza... Kto wygra tę walkę?
Gdy zabrakło Supermana i Batmana, w obronie ludzkości mogą stanąć jedynie psychopaci i bandyci z Suicide Squad!
Głównym scenarzystą historii zawartych w tym albumie jest Matt Kindt (Revolver, Sweeth Tooth, Men of War, Justice League United), a głównym rysownikiem – Patrick Zircher (Nightwing, Iron Man, Thunderbolts, Future’s End).

Zawartość: zeszyty #24-30 i Suicide Squad: Amanda Waller #1

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,2111.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,2111.html

giera | 2017-10-07

W ubiegłym roku w Polsce ukazał się pierwszy album z serii Suicide Squad. Głównie ze względu na osobę scenarzysty – Alesa Kota – wiele obiecywałem sobie po Nadzorować i karać, dużo więcej niż po filmie Davida Ayera. Muszę jednak przyznać, że lektura komiksu była dla mnie wielkim rozczarowaniem. Druga odsłona, która nosi podtytuł Zderzenie ze ścianą, wypada niewiele lepiej.

Rzecz rozpoczyna się one-shotem Ofiary burzy napisanym przez Jima Zuba. W historii nie występuje żaden członek Oddziału Samobójców, całość skupia się na Amandzie Waller, która musi poradzić sobie w ekstremalnej sytuacji. Kobieta eskortuje pewnego naukowca, na którego poluje obdarzony supermocami mężczyzna, znany pod kryptonimem Kriger-3. Podczas zdarzenia Waller próbuje chronić podwładnych oraz cywili, jednak w ostatecznym rozrachunku będzie musiała dokonać trudnego wyboru – kogo poświęcić? Niniejsza próba nadania psychologicznej głębi postaci pani dyrektor wypada dość interesująco.

Dalej otrzymujemy główną...

Adam Grochocki | 2017-06-07

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Tomik składa się z zeszytów Suicide Squad #24-30 oraz Suicide Squad: Amanda Waller #1.
Pierwszy zeszyt nosi tytuł Ofiary burzy i opowiada zamkniętą historię, w której główne skrzypce gra Amanda Waller. Samolot, którym Waller wraz z grupą żołnierzy eskortuje doktora Algota Issena – genetyka ze Wschodniej Europy zostaje zestrzelony. Celem okazuje się doktor Issen, człowiek maczający palce w eksperymentach genetycznych mających na celu tworzyć metaludzi został zwerbowany przez Amerykanów, co naraziło go na zemstę swoich byłych podopiecznych, którzy zerwali się ze smyczy.

Ofiary burzy to rewelacyjna historia. Całość rozgrywa się na małej połaci terenu, gdzie rozbitkowie próbują umknąć żądnemu zemsty Krigerowi. Kriger potrafi absorbować energię, przez co nie bardzo trudno zrobić mu jakąkolwiek krzywdę. Fajnie zobaczyć Amandę Waller do tej pory sprytnie wysługującą się mięśniakami w sytuacji, gdzie sama musi sięgnąć po broń i walczyć...

AnaRea | 2018-06-29
Lucyna | 2018-05-04