Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty?

Wydawnictwo: Wilga
kinga

Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze! Na ekipę czekają same atrakcje - plaża, woda i mnóstwo swobody. Do tego odbywają się urodziny Emi i każdy przygotowuje dla niej niespodziankę! Ale Emi najbardziej marzy o własnym psie! Niestety, otrzymuje tylko wielką maskotkę, a do tego w Tajnym Klubie wybucha spór o to, jaki pupil jest lepszy – pies czy kot? Ale podczas wycieczki rowerowej Tajny Klub znajduje pieska rasy cavalier king charles spaniel – ulubionej rasy Emi. Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, najwyraźniej za kimś bardzo tęskni. Jasne się staje, że piesek musi wrócić do swego właściciela. Dzieciaki muszą jak najszybciej go odnaleźć.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: wydawca

książek: 1937
AnnaSikorska | 2017-12-15

Emi to nasza ulubiona bohaterka książek dla młodych czytelniczek. Cała seria jej przygód ma już dziewięć tomów, w których akcja toczy się wokół działalności Tajnego Klubu Superdziewczyn. Kiedy w pierwszym tomie poznajemy Emi ma ona sześć lat i chodzi do zerówki. Nie jest to jednak zerówka przedszkolna tylko szkolna, co wpływa na powagę instytucji. Dzieci czują się poważniejsze, ważniejsze, doroślejsze i przez to zaczynają wymyślać coraz bardziej „dorosłe” zabawy, które przewidują rozdział płci: dziewczynki bawią się razem i chłopcy razem. Do tej pory wszyscy wspólnie organizowali wspaniałe przygody. Rozłam niesie jednak dużo dobrego: dziewczynki pod przewodnictwem Emi zakładają Tajny Klub Superdziewczyn., w ramach którego bohaterki planują zajmować się interesującymi rzeczami, aby w ich życie już nigdy więcej nie wdarła się nuda. Wśród licznych wyzwań nie zabraknie rozwiązywania zagadek, śledzenia, a do tego cynicznego spojrzenia na dorosłych. Z każdym tomem bohaterowie są starsi,...

kinga | 2017-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 listopada 2017

ZwykłaMatka | 2017-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Agnieszka Mielech stworzyła całkiem nową serię przygód Emi i jej przyjaciół. Początek historii daje nam do myślenia a propos właśnie tego, czy dzieciom potrzebny jest smartfon! Przyjaciele zastanawiają się jak będą się między sobą komunikować, kiedy jedno z nich się przeprowadzi. Rozmawiają na temat potrzebnych aplikacji w telefonach i o tym jak przekonać rodziców do tego, by pozwolili im na posiadanie komórek.

Podczas rozmów paczki przyjaciół pada propozycja założenia klubowego bloga. Dziewczynki przeglądają zdjęcia kotów i psów na instagramie. Rodzice jednak są przeciwni temu, by dzieci "wchodziły" do sieci internetowej. Uważają, że telefony mogą im służyć wyłącznie do wzajemnego komunikowania się, a nie do kręcenia filmów i publikowania ich w internecie!
W książce pojawia się też dyskusja na temat wyższości psów nad kotami i na odwrót. Spór, który nie ma jednoznacznego rozstrzygnięcia i zawsze znajdą się zagorzali zwolennicy po obu stronach.
Jest to książka idealna dla dzieci w...

Magda | 2018-01-13
Przeczytana: 18 listopada 2017

„Psy czy koty” to niezwykle sympatyczne opowiadanie przeplatane komiksem. Agnieszka Mielech genialnie urozmaiciła czytelnikowi fabułę, wstawiając dialogi w formie graficznej. Dzięki temu czytanie staje się o niebo zabawniejsze, bohaterzy świetnie reprezentują własny charakter, a fabułę pochłania się w błyskawicznym tempie.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/psy-czy-koty/

Ervisha | 2018-02-10
Przeczytana: styczeń 2018

Poznajcie Emi siedmioletnią dziewczynkę, która ma prawie 7 lat, została założycielką Tajnego Klubu i już niedługo pójdzie do szkoły. Emi marzy o własnym psie, jednak niestety nie jest jej to dane. Pewnego dnia wraz z rodziną wyjeżdża nad morze, gdzie nie tylko miło spędza czas, ale również zostaje pozytywnie zaskoczona.

Książka łączy w sobie kilka styków literackich: pamiętnik, komiks oraz opowiadanie. Dzięki takiemu połączeniu młody czytelnik ma możliwość zaznajomić się z tymi stylami - dowie się, że opowieść można poprowadzić w różnej formie i to również wyjdzie ciekawie.
Akcja jest poprowadzona gładko i zgrabnie - czyta się bardzo szybko. Główna bohatera to sympatyczna dziewczynka z którą mogą zżyć się czytelniczki w wieku Emi lub zbliżonym. Tak na prawdę to z każdym bohaterem dziecko może się utożsamić, gdyż wszyscy są zwyczajni, po prostu tacy ludzcy... Rozmawiają o nowych aplikacjach na telefon, kanapkach, wymieniają się swoim poglądami, oglądają zdjęcia psów i kotów na...

Madzia Józefowicz | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018