Duch Gaudiego

Wydawnictwo: Non Stop Comics
Ghost of Gaudi
komiksy
nightwing

Mroczny thriller z twórczością Gaudiego w tle. Wszystko zaczyna sięod człowieka twierdzącego, że ludzie są ślepi na potężne przesłaniedzieł Gaudiego. Toñi, szary pracownik, ratuje starszego mężczyznę przedpotrąceniem – w tym samym miejscu, gdzie Gaudi został potrącony przeztramwaj. Seryjny zabójca Trencadis porzuca ciała w najważniejszychbudynkach Gaudiego, a policja nie potrafi go schwytać. W środek tychzdarzeń zaś wpłątana zostaje pewna kobieta – prowadzona przezstaruszka, który najprawdopodobniej jest duchem Gaudiego.

źródło opisu: http://fantastyczneswiaty.pl

źródło okładki: http://fantastyczneswiaty.pl

Wkp | 2017-10-31
Przeczytana: 11 listopada 2017

KOD GAUDIEGO

Ten komiks nie ustrzeże się porównań do „Kodu Leonarda da Vinci”. W obu przypadkach mamy zagadkę zbrodni, zabytki odgrywające ważną rolę w rozwoju akcji i legendarny twórca, który, choć od dawna zmarły, pozostaje w centrum zainteresowania. A wszystko to w pełnej tajemnic opowieści w klimatach hollywoodzkich przebojów.

Jak na pełen akcji dreszczowiec, wszystko zaczyna się od trzęsienia ziemi. Czyjaś zakrwawiona dłoń, zakrwawiona książka o Gaudím i mapa z zakreślonymi zabytkami stworzonym przez tego artystę. Jaki z tym wszystkim będzie miała związek Antonia, młoda kasjerka z supermarketu? Zmęczona pracą kobieta niczego jeszcze nie podejrzewa, ale kiedy czekając na przejściu dla pieszych widzi, jak pewien starszy mężczyzna wchodzi pod koła nadjeżdżającego samochodu, bez wahania ratuje mu życie. Zostaje ranna, trafia do szpitala, jednak coś w tym wszystkim się nie zgadza – i to bardzo. Każdy twierdzi, że na miejscu nie było żadnego mężczyzny, a Antonia od leżącej z nią...

Mecha_Kulturacja | 2017-11-26

Komiksowy thriller El Torresa Duch Gaudiego to pomysłowa próba połączenia kryminalnej intrygi z sensacyjnym wątkiem opartym na sekretach legendarnej świątyni - Sagrada Familia w Barcelonie. Bez wątpienia będzie budził skojarzenia z twórczością Dana Browna czy innych literackich mistrzów sensacji, ale nic dziwnego, Torres czerpie z gatunku to, co najlepsze, oddając w nasze ręce niepozbawioną wad, lecz diabelnie wciągającą opowieść z krwawymi morderstwami w tle.

W komiksie mamy do czynienia z dwoma równorzędnymi bohaterami. Jedną z nich jest Toni, niewyróżniająca się dziewczyna, która przypadkowo ratując pewnego starca przed potrąceniem, pakuje się w poważne tarapaty. Drugą z kluczowych postaci jest inspektor Calvo, charyzmatyczny i szalenie inteligentny detektyw, który bada sprawę brutalnych morderstw popełnianych na ludziach związanych z zabytkami Gaudiego. Losy tych dwoje przetną się w najmniej spodziewanym momencie, ale pojawi się ktoś jeszcze - tytułowy duch Gaudiego.

Pomysł...

Łukasz Wasilewski | 2017-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2017

Filmom akcji sporo wybaczamy. Nawet jeśli fabuła jest zwyczajnie idiotyczna, to zawsze znajdzie się ktoś, kto powie nieśmiertelnie: „To tylko akcyjniak, nie wybrzydzajcie”. Przez takie podejście rozrywkowe produkcje są coraz bardziej prymitywne (bo nikomu nie zależy na trzymaniu poziomu), a cały gatunek traktowany jest jak sztuka drugiej jakości. Dlatego tak cieszy mnie każdy film, książka czy komiks, które nie traktują swojego gatunku jak wymówki. „Duch Gaudiego” to świetny thriller, który sprawi, że przestanie traktować Barcelonę jak idealne miasto na wakacyjny wypad.

„Barcelona jest przesiąknięta Gaudim, inspektorze. Nie, nie chodzi mi o to, że jego dzieła są wszędzie dookoła. Gaudi w jakimś sensie jest Barceloną. Jego wizja, jego geniusz nadały kształt duszy tego miasta” – mówi jeden z bohaterów komiksu. Trudno się nie zgodzić. Dlatego, gdy na początku historii niepozorna kasjerka Antonia ratuje przed potrąceniem starszego pana przypominającego Gaudiego (a może samego...

KissWillKillYou | 2018-07-22
Przeczytana: 17 czerwca 2018