Wojownicy. Nowa przepowiednia #1: Północ

Okładka książki Wojownicy. Nowa przepowiednia #1: Północ Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Nowa przepowiednia #1: Północ
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 7) Seria: Nowa przepowiednia fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 7)
Nowa przepowiednia
Warriors: The New Prophercy #1: Midnight
Nowa Baśń
2017-12-01
2017-12-01
Katarzyna Krawczyk

Po tym jak ognista gwiazda wrócił z misji do klanu nieba i bitwie z byłym klanie krwi wszyscy myśleli, że zapanuje spokój, ale chwile później dwunożni zaczęli niszczyć las. Czy leśne koty odnajdą swój dom?

Jedna z lepszych części wojowników, zakochałam się od pierwszych stron.

Jedna z lepszych części wojowników, zakochałam się od pierwszych stron.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nowe zagrożenia, nowa przygoda, nowi bohaterowie oraz nowa przepowiednia. "Północ" książka która otwiera drugą serię wojowników z nowymi bohaterami. Z początku dostajemy stary dobry motyw z poprzednich części, lecz później Jeżynowy Pazur otrzymuje proroczy sen, który wymaga od niego aby udał się do czterech drzew na spotkanie z innymi kotami z klany. Uczeń Wronia Łapa z Klanu Wiatru, Pierzasty Ogon z klanu Rzeki oraz Brunatna Skóra z Klanu Cienia wraz z Jeżynowym Pazurem zostają wybrani przez Klan Gwiazd aby się udać w podroz do miejsca w którym słońce tonie w wodzie. Sam pomysł na wędrówkę kotów z każdego klanu jest dobry ale brakowało mi rozwinięcia ich cech charakteru, było mało scen w których można się było utożsamić z nowymi bohaterami. Według mnie "Północ" nie jest mocnym rozpoczęciem serii ale nie jest też i najgorszym. W tej serii jest potencjał i mam nadzieję, że nie zostanie zmarnowany.

Północ. Nowe pokolenie kotów. Teraz zamiast perspektywy Ognistej Gwiazdy jest perspektywa Jeżynowego Pazura i Liściastej łapy. Polecam nowe serię są jeszcze ciekawsze!

Świetna książka!

Świetna książka!

takie sobie

takie sobie

Ta książka była przeciętna, dlatego, że bardzo nufziła mnie ta wędrówka chciałam tylko czytać perspektywę Liściastej Łapy.

O rany, ale się namęczyłam czytając „Północ”. Wpadłam przez tą książkę w zastój czytelniczy i to dosyć długi. Jednak no nie narzekam. Dla dalszych części warto ten 1 tom przeboleć.

Jedna z nudniejszych wojakowych pozycji.

Jedna z nudniejszych wojakowych pozycji.

Jak ja nienawidzę 4 pierwszych tomów z 2 serii tylko wątek podróży jest niepotrzebnie przedłużany, a ,,Północ" była tak nudna, że ciesze się że już ją skończyłam jednka nie była najgorsza.

Na początku trochę nie spodobało mi się zmiana narracji, brakowało mi Ognistego. Ale jak już się człowiek przyzwyczai to wjeżdża tak samo dobrze jak poprzednio seria. 🔥

• Wojownicy

Erin Hunter Wojownicy. Nowa przepowiednia #1: Północ Zobacz więcej