0867132X

- "Ballada o memie i jego zabójcy" Jakub Nowak
- "Chwała" Przemysław Zańko
- "Wymiana kulturowa" Sylwia Finklińska
Proza zagraniczna:
- Harlan Ellison: "Złudzenia dla smokobójcy", "Śliczna Maggie Dolarooka", "Odrzuceni"
Recenzje: książki, komiks

źródło opisu: własne

źródło okładki: www.ksiegarnia.proszynski.pl

Latające_książki | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Nowa Fantastyka ma już 35 lat! Z tej okazji na samym początku dostajemy zestawienie wstępniaków byłych redaktorów oraz zaproszonych do napisania ich gości. Magazyn jest też wyposażony w całkowicie nowy papier i bardzo podoba mi się ta zmiana.

Wszystkich fanów Robin Hobb na pewno zainteresuje wywiad z autorką. Pewnie słyszeliście o książkach o Bastardzie Rycerskim lub Błaźnie. Przeczytałam trzy jej książki i mimo, że do jej wielkich fanów nie należę, to wywiad naprawdę mi się podobał.

Od paru numerów pojawia się też wątek kulinarny. Tak jest i tym razem. Pod lupę została wzięta kuchnia Star Treka o której powstało już kilka dobrych książek kucharskich. Przez setki odcinków serialu i filmów poznaliśmy wiele różnych dziwacznych potraw i napojów. Super bonusem jest przepis na gagh. Chcielibyście zjeść żywe glizdy jak Klingoni? W tym numerze dowiecie się jak to zrobić.

Bardzo spodobał mi się też felieton "Jak napisać fantastyczny kryminał" Wojciecha Chmielarza, w którym...

k1313 | 2017-09-29
Przeczytana: 29 września 2017

Otwieram i... oczom nie wierzę - bialuśki, śliski papier pod opowiadaniami. No nieee, a jednak. To z okazji 35-latki "NF". Sto lat!
A w numerze:
- publicystyka, od niej zawsze zaczynam. Tu polecam Rafała Kosika i Marka Starostę (nauka i SF, SF i nauka, jak ja to uwielbiam:) oraz wywiad z Robin Hobb
- proza polska - "Ballada..." to jakość, choć czyta się nielekko. Hard cyber SF. Bez porównywań, ale to półka może już Jacka Dukaja. Pozostałe dwa opowiadania na plusik.
- proza zagraniczna w całości poświęcona Harlanowi Ellisonowi. Teksty "z przesłaniem". Wpadły mi gładko i pozostawiły przyjemny smak. Nie wolno mi zapomnieć o tym autorze, poszukam książek. Świetny ruch redakcji.
- recenzje. "Ciemny las" już w moim ebooku, ostrzę sobie zęby i zmysły.

Adam | 2018-03-26
Zbigniew Żelaskowski | 2018-01-09