Lecznicze rośliny dziko rosnące. Najskuteczniejsze rośliny w domowej apteczce

Okładka książki Lecznicze rośliny dziko rosnące. Najskuteczniejsze rośliny w domowej apteczce JJ Pursell
JJ Pursell Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2017-01-01
2017-01-01
zioła zdrowie leczenie przepisy ziołolecznictwo

#830 - Lecznicze rośliny dziko rosnące. Najskuteczniejsze rośliny w domowej apteczce - JJ Pursell - Wydawnictwo Vital
#390/52/2021

Książka ma 464 strony. Swoją premierę miała dnia 20.09.2018 roku. Jest ona pięknie wydana - w twardej okładce, a w środku znajdują się cudowne obrazki roślin.

"Większość populacji stosuje zioła, a jednak ziołolecznictwo często jest postrzegane jako element folkloru, a niektóre rośliny zakwalifikowano jako niebezpieczne do ogólnego spożycia."

W książce znajdziecie nie tylko opis ziół i ich zastosowanie, ale także np. przepisy na mieszanki, czy nalewki ziołowe.

Bardzo zaciekawił mnie dział poświęcony podstawom ludzkiej anatomii, ale przede wszystkim układom, jakie posiadamy w organiźmie, oraz jakich ziół te układy potrzebują.

Ta książka to piękny podręcznik - przewodnik po tym, jak korzystać z ziół, by przyniosły nam jak najwięcej korzyści.

Ważne informacje znalazłam także o tym, w jaki sposób obrabiać zioła do użytku.

Bardzo polecam Wam tą książkę, dla mnie jest ona od teraz podstawą domowej apteczki. Bardzo dziękuję Wydawnictwo Vital za ten jej egzemplarz dla mnie do recenzji.

#390/52/2021

Świetna książka - pięknie wydany album, który kupiłam dla mojego taty w prezencie. Po tym, jak zobaczyłam, jakie praktyczne przepisy i informacje zawiera, sama go sobie sprezentowałam. Teraz jest ozdobą mojej półki i korzystam z niego, gdy chcę przygotować lecznicze preparaty i mikstury z ziół. Na różne dolegliwości!

• Ziołowa moc
  • Do zdobycia