Wspomnienia starego aktora

Wydawnictwo: KAW
Pawian

"Na kartach Wspomnień starego aktora, które są debiutem książkowym Autora, odżywa wspaniały, barwny, wielokształtny świat przedwojennego polskiego teatru: jego najsławniejsze postacie, z którymi Lubicz Lisowski współpracował, a także ludzie niesłusznie dziś zapomniani. Odżywają ówczesne mody, pasje, pozasceniczne obyczaje ludzi teatru. Sugestywnie przywołuje też Autor atmosferę panującą w środowisku teatralnym pierwszych lat po ostatniej wojnie, kiedy porażenie ogromem strat łączyło się z zapałem i nadzieją. Przede wszystkim zaś czytelnik Wspomnień styka się z rzadko dziś spotykanym stosunkiem do sztuki: pełnym entuzjazmu, oddania, bezinteresowności."

źródło opisu: www.kaw.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie