Elevander

Monika Bieniek, Uwagi Tertuliana o wspólnocie chrześcijan w Kartaginie - zarys historyczny Antoni Bobrowski, Wizerunek Eneasza w kronikach wojny trojańskiej Diktysa z Krety i Daresa Frygijczyka Marek Hermann, Obraz sofisty-retora w "Gorgiaszu" i "Fajdrosie" Platona Józef Korpanty, Kilka refleksji nad sporami filozoficznymi w Rzymie w I wieku przed n. Chr. Joanna Komorowska, "Electra...

Marek Hermann, Obraz sofisty-retora w "Gorgiaszu" i "Fajdrosie" Platona

Joanna Komorowska, "Electra Taurica" albo Atrydzi na krańcach świata

Stanisław Stabryła, Antyczne motywy greckie we współczesnej prozie polskiej

Lucyna Stankiewicz, Sylwia Szczygieł, "Risu rumpere". Rzymskie poczucie humoru w ujęciu Marka Porcjusza Katona

Joachim Śliwa, Egipskie piramidy w polskim krajobrazie

Stanisław Śnieżewski, Retoryka w wybranych epicediach Stacjusza ("Silvae" II 1; II 6; III 3; V 3)

Marek Wilczyński, "Porwane królowe" - katolickie towarzyszki życia germańskich władców plemiennych w V w. n.e.

Roman Maria Zawadzki, Tragedia uświadomionej powinności. Rozważania o Antygonie

źródło opisu: Spis treści