Btooom!, Vol. 01

Butūmu!
komiksy
angielski
Villiana

Ryota Sakamoto to młody bezrobotny mężczyzna uchodzący za jednego z najlepszych graczy Btooom! – bojowej gry online. Pewnego dnia budzi się na wyspie nie wiedząc jak się tam znalazł. Prosi o pomoc napotkanego człowieka, jednakże w odpowiedzi zostaje zaatakowany przedmiotem, który szybko rozpoznaje – bomba z gry Btooom!. Bohater szybko uświadamia sobie, że znajdujcie się w świecie Btooom!

Villiana | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Naszła mnie chęć na coś Battle Royale podobnego i wynalazłam Btooom! Niby zapowiadało się inaczej, ale okazało się być czymś o praktycznie identycznym schemacie (nie da się opisać tej mangi bez porównywania, niestety).

Ryota Sakamoto jest jednym z najlepszych graczy w Btooom! – grę online, w której spędza większość swojego czasu, polegającą na pokonywaniu przeciwników za pomocą ładunków wybuchowych. Pewnego dnia budzi się na odludziu, wyposażony w bomby, takie jak w grze, a pierwsza napotkana osoba chce go zabić.

Niby wydaje się być czymś innym, niż to co już mi znane, ale gra okazuje się grą. Ludzie na wyspie, porwani, zmuszeni do wzięcia udziału w rozgrywce, zabij siedem osób a wygrasz… Ciągle chodzi o grę o życie, w której nie wiadomo, kto okaże się Twoim sojusznikiem, a kto wrogiem i do czego są zdolni zwykli ludzie w takich sytuacjach. Póki co pierwszy tom wydaje się być tworem wtórnym.

Plusy za to, że nie znamy od razu wszystkich osób umieszczonych w rozgrywce, nie...

Gatts | 2017-12-13
Na półkach: Mangi, Przeczytane