Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Mariusz Ruiz
Seria: Encyklopedia geograficzna
Wydawnictwo: Muza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka opisuje najwyższe, najważniejsze obszary górskie Azji.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-07-09

Azja to obszar z wielkimi górami, rozległymi obszarami górskimi, potężnymi terenami o górzystym ukształtowaniu terenu. Ta książka ma za zadanie przybliżyć zainteresowanym czytelnikom najwyższe, największe, najważniejsze góry, masywy górskie, łańcuchy i pasma górskie Azji.
Książka stanowi ósmy tom z serii "Encyklopedia geograficzna". Książki z tej serii charakteryzują się wielobarwnymi, malowanymi ilustracjami. W tej książce też takie znajdziemy, a niektóre są dużego formatu i rozciągają się na dwie strony. Autorzy opisali oraz ukazali następujące obszary górskie i pojedyncze góry: Góry Pontyjskie, Taurus i Antytaurus, Kaukaz i góra Ararat, góry Libanu i góry Półwyspu Synaj, Zagros i Elburs, Hindukusz, Himalaje, Nanga Parbat, Czogori (K2), Nanda Dewi, Dhaulagiri, Annapurna, Mount Everest, Kangczen'Dzonga, Tybet, góry Chin, góry Syberii, góry Japonii, góry Archipelagu Malajskiego i Cejlonu. Czasem opis danej góry lub górskiego obszaru zajmuje dwie strony, a czasem jest dłuższy. Wiele...

Na półkach