Wielkie góry Ameryki

Tłumaczenie: Dorota Bartnik
Seria: Encyklopedia geograficzna
Wydawnictwo: Muza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka ukazuje i opisuje najważniejsze i najwyższe góry Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-07-07

Książka jest ekstra. Jest to siódma książka z serii "Encyklopedia geograficzna", jak zawsze bogato ilustrowana i ciekawa. Ukazuje, opisuje góry Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Najważniejsze, najrozleglejsze, najwyższe góry, łańcuchy i pasma górskie w obu Amerykach tutaj zostały ujęte.
Jakie obszary górskie autorzy książki scharakteryzowali? W kolejności omówili: McKinley, Góry Skaliste Kanady, Góry Nadbrzeżne, Góry Skaliste Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, góry Grenlandii, Appalachy, Sierra Madre, góry Ameryki Środkowej i Antyli, Andy Północne w Kolumbii i Ekwadorze, Andy Środkowe w Peru i Boliwii, Andy Południowe w Chile i Argentynie, góry Ziemi Ognistej. Niektóre z tych obszarów przedstawiono czytelnikom krótko i zwięźle (informacje na dwóch stronach), a inne zostały omówione szerzej i bardziej szczegółowo. Książka ukazała się na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, lecz nadal z powodzeniem można po nią sięgnąć. Interesująca i dobrze napisana oraz...

Na półkach