W poszukiwaniu Czerwonego Smoka

Okładka książki W poszukiwaniu Czerwonego Smoka
Frédéric Bagères Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
A la recherche du dragon rouge
Nasza Księgarnia
2017-08-16
2017-08-16
28 min.
Jolanta Sztuczyńska
Maud Lienard Jolanta Sztuczyńska ilustracje wyszukiwanie

Okładka książki Atlas przygód zwierząt Emily Hawkins, Rachel Williams
Atlas przygód ... Emily Hawkins, Rach...
Okładka książki Gwiazdka z nieba Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Gwiazdka z nieba Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Zaśnij ze mną Vincent Bourgeau, Cedric Ramadier
Zaśnij ze mną Vincent Bourgeau, C...

W poszukiwaniu Czerwonego Smoka nie zdobyło naszego serca ani ilustracjami, ani historią. Mój syn obejrzał i odłożył na bok - nie miał ochoty do niej wracać. Może to wina zbyt kolorowych i przeładowanych ilustracji? Może dlatego, że łatwo znaleźć smoka, a potem trudno znaleźć inny pomysł na zabawę? Trochę za dużo tutaj puszczania oka do dorosłego. Inne szukawki tego typu zrobiły na nas zdecydowanie lepsze wrażenie.

Czy smokowi uda się odnaleźć miłość swojego życia? O tym musicie przekonać się sami. Ze swojej strony mogę dodać, że książka będzie dobra dla młodszych przedszkolaków – mój sześciolatek ekspresowo odnalazł wszystkie smoki, ale opowieści o smoku bardzo mu się podobały i chciał kilka razy je czytać.

Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczona książką, którą dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować. Zaskoczona w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu :) Kiedy zobaczyłam tę książkę na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia nie zwróciłam wcale uwagi na jej format. Zobaczyłam tylko, że jest to książka do poszukiwania szczegółów i wiedziałam, że musi być ona nasza :)

Mój starszak od maleńkości bardzo lubił tego typu książki więc mamy ich w domu całkiem sporo. Ale tak naprawdę ciągle nam mało. Teraz pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że młodszy syn także będzie miał zajawkę na zabawę w szczegółowe studiowanie ilustracji, ponieważ zapas książek czeka ;) Ale, nie o ilości moich książek miałam pisać, lecz o tej jednej konkretnej i jej głównym bohaterze czyli czerwonym smoku.

Czerwony smok długo ochraniał królewnę jednak teraz ma ona już swojego ukochanego rycerza. Smok postanawia więc wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu swojej wielkiej miłości. Jednak smok jest bardzo zżyty z królewną i z każdego miejsca wysyła do niej pocztówki z relacją z dotychczasowej podróży :)

Nie opiszę Wam wszystkiego dokładnie, ale też nie zostawię Was bez żadnego opisu jego podróży. Nie byłabym przecież sobą gdybym nie przybliżyła Wam treści książki ;) Tak więc na początku Czerwony Smok odwiedził Amerykę Północną i już na początku nie mógł się nadziwić niezwykłym widokom, które mijał po drodze. Następnie była Ameryka Południowa i mnóstwo przeżytych przygód, takich jak na przykład zjedzenie śniadania z Guevarą, poznanie Azteków czy wzięcie udziału w karnawale w Rio!

Przeleciał przez królestwo nieba i trafił do Europy. Spotkał Wikingów i poleciał do Rosji, potem Szkocja , aby poznać podwodnego smoka z Loch Ness... Następnie odwiedził Afrykę gdzie zafascynował się niezwykłymi zwierzętami. Potem poprzez głębię oceanów, gdzie poszukiwał zaginionej Atlantydy, dotarł do Australii, którą przemierzył autostopem i poznał dziwne , olbrzymie skaczące myszy, a także kaczki skrzyżowane z bobrami zwane dziobakami ;)

Kolejny przystanek zrobił sobie na Kręgu Polarnym. Spotkał tam nawet bogów - Odyna, Lokiego i Thora i zadziwił go brak jakichkolwiek kolorów. I tak naprawdę chociaż starał się bardzo i rozglądał się dokładnie, jego poszukiwania ukochanej poszły na marne... Aż do momentu kiedy trafił do Azji! Żyje tam mnóstwo smoków, w końcu musiał tam trafić na miłość swojego życia, chociaż zakończenie tej historii z pewnością jest bardzo zaskakujące ;)

Jak widzicie przygody Czerwonego Smoka są dosyć dziwne i niezwykłe. Spotyka on bowiem na swojej drodze niektórych ludzi, rzeczy i odwiedza niektóre miejsca nie istniejące w naszych czasach. Śniadanie zjedzone z Guevarą? Przecież nie żyje on od 1967 roku. Przeklęty przez Moby Dicka? Czarownice spotkane na niebie? Olbrzymi goryl, który mył okna drapaczów chmur? Poznanie bogów mitycznych? To tylko niektóre z tych jego zadziwiających spotkań. Ten nasz Smok przeżył naprawdę niesamowitą podróż, co do tego nie możemy mieć wątpliwości :)

Powiem Wam, że książka ta jest wielka. To zdecydowanie coś co trzeba powiedzieć od razu, bo bardzo mnie zaskoczyły jej gabaryty, oczywiście tak zupełnie pozytywnie zaskoczyły ;) Ma ona bowiem niemal 40 cm długości i niemal 30 cm szerokości, także sami widzicie, że rozmiaru jej nie można odmówić. I to jest zdecydowany plus. Chociaż może być pewien kłopot z jej przechowywaniem to mimo tego jej wielkości może okazać się przydatna. Na przykład do poszukiwania Czerwonego Smoka na stronach pełnych szczegółów.

I to prowadzi nas do następnej rzeczy, którą muszę wymienić czyli piękne, niezwykle kolorowe, bardzo zabawne ilustracje zawierające masę rzeczy, roślin o zwierząt. Jest naprawdę ślicznie, jest barwnie, wesoło. Ja jestem zachwycona tą grafiką. Tekstu nie ma tutaj jakoś strasznie dużo. Jest to podróż opisana przez smoka, także to on jest naszym narratorem :)

Ja jestem jak najbardziej zadowolona z tej książki, zarówno jeśli chodzi o treści jak i jej wygląd. Mój Nikodem twierdzi, że jest już na nią za duży, ale mimo tego widziałam zainteresowanie w jego oczach kiedy ją przeglądał. Co więcej pokusił się nawet o poszukiwanie Czerwonego Smoka na kartkach tej książki i muszę przyznać, że czasami dobrze się zakamuflował ;) Także ja ze swojej strony powiedziałam, a właściwie to napisałam już chyba wszystko, więc kończę tą moją recenzje. Pozostaje mi jedynie napisać, że jak najbardziej polecam :)

Mój...

• Dla dzieci