Reksio. Czytanki z obrazkami

Papilon
2022-03-23
2022-03-23
20 min.
reksio nauka czytania wspieranie mowy piesek z łatką czytanki obrazkowe

Witajcie ❤️ są tu fani Reksia?
Ten kultowy piesek skradł serce nie jednemu dziecku.
Mamy już memory z Reksiem, pluszaki, pacynkę, figurki i nie mogło zabraknąć książek, by poznać go bliżej.
Książka,, Reksio czytanki z obrazkami" daje nam możliwość poznania sympatycznego pieska wiosną- wybierając się z nim na górską wycieczkę, latem- spędzając czas nad wodą, jesienią- siadając na rower oraz zimą- rzucając się śnieżkami.
Jak zawsze zabawnie i z przygodami wchodzimy w świat Reksia.
Reksio wraz z @publicat_sa przygotowuje nas do nauki czytania. Mój 4 letni synek aktywnie,, czyta" razem ze mną, ponieważ niektóre słowa zastąpione są obrazkami.
👉 Książka jest bardzo interesująca. Skupia uwagę małego czytelnika. Jest pięknie ilustrowana, dużego formatu, a każda jej strona jest twardej oprawy.
Myślę, że spokojnie zaciekawi dzieci już od 2 roku życia.
🗣️👉 Z punktu logopedycznego książka:
📖 - zachęca dzieci do opowiadania,
- przygotowuje do nauki samodzielnego czytania,
- wspiera rozwój mowy,
- wzbogaca słownictwo,
- ćwiczy koncentrację,
- daje możliwość poznania i naśladowania różnych odgłosów.

Witajcie ❤️ są tu fani Reksia?
Ten kultowy piesek skradł serce nie jednemu dziecku.

Do pewnych książek i ich bohaterów wracam z wielkim sentymentem. Tak jest w przypadku Reksia. Któż z nas nie pamięta tego uroczego psiaka? 🐶 To bajka jeszcze z dzieciństwa moich rodziców. Niewiarygodne, że już tyle lat cieszy się sympatią dzieci.

„Reksio. Czytanki z obrazkami” to w całości kartonowa książka, w której znajdziemy 4 opowiadania. Wybrane słowa zostały w nich zastąpione obrazkami. Dzięki temu dzieci przestają być biernymi słuchaczami i mogą aktywnie uczestniczyć w czytaniu, co jeszcze bardziej zachęca je do sięgnięcia po książkę.

To świetna zabawa, która również uczy. Wspiera rozwój mowy, poszerza zakres słownictwa, angażuje, uczy koncentracji, uwagi i skupienia, rozwija wyobraźnię i kreatywność. To książka, która będzie wspierać naukę samodzielnego czytania. 👍

Opowiadania dotyczą poszczególnych pór roku. To zatem doskonała okazja do rozmowy z dzieckiem o tym, co zmienia się w ich trakcie oraz czym charakteryzuje się każda z pór. Dodatkowo na końcu znajduje się krótki „test”. Dzieci mają za zadanie wskazać, co przyda się podczas rzucania śnieżkami i w trakcie wyprawy do lasu czy co warto zabrać w góry i nad jezioro.

Treść dopełniają kolorowe i wesołe ilustracje. Wydanie ma format nieco większy niż A5 i ciut mniejszy niż A4. Wykonanie z kartonu sprawia, że książka idealnie sprawdzi się również w przypadku mniejszych dzieci. ☺️

Bardzo dobra propozycja dla maluchów, które same chciałyby już umieć czytać. W książce zamieszczono cztery opowiadania o przygodach Reksia. Część słów w tekście została zamieniona na obrazki, które dziecko może w odpowiednim momencie "czytać" razem z rodzicem. Świetnia zabawa wspierająca naukę czytania. Na plus jeszcze zadania na końcu książki, które bardzo spodobały się mojemu czterolatkowi.
Godna polecenia.

"Reksio. Czytanki z obrazkami" to kartonowa książka o przygodach sympatycznego psa Reksia! 🐶

Książka ma sztywne strony. Część słów zastąpiono małymi obrazkami, dzięki temu nawet najmłodsze dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w czytaniu 📖
Książka rozszerza zasób slownictwa, uczy skupienia i zachęca do nauki samodzielnego czytania ✌🐶
W Książce znajdziemy 4 opowiadania.
🌺 Wiosną wybierzemy się z Reksiem na wycieczkę górską. Piękna pogoda zachęca do wyjścia. Co jednak gdy zacznie padać deszcz? Wystarczy parasol i kurtka przeciwdeszczowa.
☀️ Latem wybierzemy się nad jezioro, słońce, zabawa z przyjaciółmi na plaży i pyszne lody to jest to!
🍁 Jesienią świetne są wycieczki rowerowe, zbieranie kolorowych liści czy kasztanów.
☃️ Zimą sanki, narty i lepienie bałwana.

🐶 Reksio pokaże czytelnikom, że każda pora roku jest dobra na zabawę i spędzanie czasu z przyjaciółmi ❣
To krótkie, pełne ciepła opowiadania 📖

W Książce znajdziemy 4 opowiadania.
🌺...

Reksio to zuch, to super psiak – nucę tę piosnkę zawsze, kiedy tylko pomyślę o tym małym, sympatycznym bohaterze dziecięcych kreskówek. Jego przygody oglądałam an kasecie VHS! Niezmiernie się cieszę, że ta opowieść się nie zestarzała i że nadal dzieci z ciekawością poznają kolejne przygody Reksia. Nakładem wydawnictwa Papilon ukazała się kartonowa książeczka, w której lekturze może aktywnie uczestniczyć dziecko!

Poznajcie Reksia – małego, sympatycznego pieska, który wraz z przyjaciółmi przeżywa ciekawe przygody. Udają się razem w góry, na plażę i przeżywają niesamowite przygody. W książeczce znajdziecie cztery opowiadania, które zaintrygują młodego czytelnika. Dlaczego? Ponieważ Reksia nie da się nie lubić, ale dlatego, że najmłodsi czytelnicy mogą się zaangażować w lekturę. Niektóre słowa zostały zastąpione obrazkami, dzięki czemu czytanie tej pozycji jest niezwykle ciekawe i wciągające, a młodych czytelników rozpiera duma!

Uwielbiam takie pozycje, które bardzo angażują dzieci w czytanie. „Reksio. Czytanki z obrazkami” to ogrom zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Przyznać muszę, że dawno tak dobrze nie bawiłam się przy lekturze, mój syn również. Z każdym kolejnym obrazkiem, który „przeczytał” rozpierała go duma, że może aż tak zaangażować się w czytaną historyjkę.

Opowieści są krótkie i ciekawe. Każda z nich może rozbawić czytelnika. Tekst jest prosty, krótki, a małe ilustracje, które zastępują słowa, tylko go uatrakcyjniają. Książeczka ma twarde, tekturowe strony oraz zaokrąglone rogi, co wpływa na bezpieczeństwo małych czytelników. Zaznaczyć chcę, że takie przeglądanie książeczek, przerzucanie kartek bardzo dobrze wpływa na motorykę małą najmłodszych. Natomiast głośne czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, ale również poszerza u dzieci zasób słownictwa. Atrakcyjnie skomponowana treść sprawia, że dzieci szybciej zapamiętują słowa.

"Reksio. Czytanki z obrazkami"to ciekawa, warta uwagi książeczka, która wywoła pozytywne wrażenia nie tylko u najmłodszych, ale również i u dorosłych czytelników. Przy tej lekturze nie można się nudzić i nie sposób oprzeć się pokusie, aby non stop do niej wracać.

Ta książka to prawdziwa gratka dla dzieci. Dzięki obrazkom będą mogły aktywnie czytać z dorosłymi i odkrywać fascynującą fabułę. Reksio i jego przyjaciele umilą dzieciom czas, pomogą im rozszerzać słownictwo, a nawet zachęcą do nauki czytania.
Reksio wpada na pomysł górskiej wycieczki. Wszyscy pakują do plecaków to, co jest potrzebne w górach i wyruszają w drogę. Kiedy robią przystanek na odpoczynek psuje się pogoda. Wędrówka po górskich szlakach w deszczu jest niebezpieczna. Jak myślicie, wyruszą w dalszą drogę?
Latem fajnie spędza się czas nad wodą, jesienią wycieczka rowerowa wśród drzew z kolorowymi liśćmi jest fascynująca, a zima oferuje dzieciom dużo atrakcji na świeżym powietrzu. Mamy tu cztery opowiadania na cztery pory roku.
Na końcu książki znajdziecie pytania i zadania, które nawiązują do przeczytanych tekstów. Co warto zabrać ze sobą w góry? Który bałwan różni się od pozostałych?
Bardzo lubię takie aktywizujące książki dla dzieci. Czytanie zamienia się w świetną zabawę, a czas z książką przenosi dziecko do innego wymiaru. Tu nie ma czasu na nudę.

woje dziecko rwie się do czytania, chociaż jeszcze nie zna liter? A może zależy Ci, aby wspólne czytanie było naprawdę aktywne? Która książka wesprze malucha w pierwszych podrygach samodzielności? A u rodzica wywoła sentyment? "Reksio. Czytanki z obrazkami", oczywiście!

Oto książka wprost stworzona dla małych, ciekawskich rączek, a może nawet ząbków, które lubią podgryźć trochę makulatury (kartonowe strony). Dla niecierpliwców, którzy jeszcze nie znają liter, ale tak bardzo chcą już czytać (obrazki zamiast słów). Też dla tych, co szybko się nudzą podczas czytania (angażuje uwagę). I dla każdego fana Reksia (choć pewnie większość z nich od dawna już czyta samodzielnie 😉 ).

Reksio niepostrzeżenie poszerzy zakres słownictwa Twojego dziecka. W magiczny sposób skupi uwagę i rozwinie wyobraźnię. Wesprze samodzielne czytanie i da poczucie sukcesu. A przede wszystkim zarazi bakcylem czytania, bo da wiele radości. A Ciebie przeniesie do czasów dzieciństwa 🙂

"Reksio. Czytanki z obrazkami" to 4 proste i wesołe opowiadania. Ten ujmujący piesek z łatką zabierze Cię na wiosenną wycieczkę, latem popluskacie się nad wodą, wczesną jesienią wybierzecie się na rowerową wyprawę, a zimą będą zawody w rzucaniu śnieżkami.

I tak zleci rok (liczony w stronach. Tu będzie ich 20) i zanim się obejrzysz, Twoje dziecko poprosi o kolejną książkę. Pewnie też o Reksiu 😉

Od strony technicznej książeczka jest bardzo solidnie wydana. Wszystkie strony są usztywnione dzięki czemu dzieci same mogą ją przeglądać nie niszcząc jej. Ilustracje są niczym wyrwane z wersji telewizyjnej. Scenki są dynamiczne, a kolorystyka nasycona i przyjemna dla oka. Tekst jest wydrukowany dużą, wyraźną czcionką i myślę, że idealnie nadaje się nawet do samodzielnej nauki czytania. Mój niespełna pięcioletni synek z łatwością rozpoznawał poszczególne literki, a starsze dzieci na pewno bez problemu poradzą sobie ze składaniem ich w wyrazy.

Książka zawiera cztery opowiadania, a każde z nich opisuje aktywności w poszczególnych porach roku. Tekst wzbogacony jest o małe grafiki zastępujące konkretne słowa, które dziecko ma za zadanie zgadnąć. Wprowadzą to interakcję i aktywizuje małego słuchacza. Taki sposób czytania zwrócił nawet uwagę u mojej dwuipółletniej córeczki, która na ogół szybko się nudzi tylko siedząc i słuchając. Dodatkowo na końcu książeczki jest quiz wiedzy dotyczący treści wysłuchanych bajek.

Duży plus za przekaz jaki niosą ze sobą te opowiadania. Zawierają jasne sugestie co do zachowań w danej sytuacji, np. jak przygotować się na wycieczkę rowerową, a także, że nie należy zbierać grzybów, których się nie zna. Takie informacje wplecione w ciekawą historyjkę na pewno szybciej zapadną dziecku w pamięć.

Książkę bardzo polecamy, a niech największą rekomendacją będzie fakt, że czytamy ją prawie codziennie.

Książka o Reksiu przyszła do nas w idealnym momencie. Mamy w domu małą rewolucję do naszej rodziny dołączył piesek Bella. To było już od dłuższego czasu marzenie mojej córki. Tak więc książka o piesku idealnie się u nas sprawdza w aktualnym czasie.

Książeczka składa się z 4 opowiadań, gdzie niektóre słowa są zastąpione obrazkami. Więc dziecko, które jeszcze nie umie samodzielnie czytać może aktywnie uczestniczyć i dopowiadać brakujące słówka. Zapewniam, że przy takim czytaniu jest naprawdę dużo zabawy. Dodatkowo tego typu książeczki uczy skupienia i poszerza zasób słów u dziecka. Opowiadania są o 4 porach roku. Na końcu krótkie zadania do rozwiązania.

Ja do postaci Reksia mam duży sentyment. Lubiłam tę bajkę w dzieciństwie i chętnie ją oglądam i czytam książeczki z moją córką z tym bohaterem

Bardzo fajna książka dla najmłodszych, cała kartonowa, bezpieczna dla maluchów. Do tego cudowne ilustracje, które przeniosą niejednego rodzicami w czasy dzieciństwa. Miło spędzić czas z dzieckiem czytając tę książkę. Dzięki temu że tekst przeplata się z obrazkami, dziecko może aktywnie uczestniczyć w czytaniu, daje to ogromna radość, i cudownie spędzony wspólnie czas. Na końcu są fajne zabawy z Reksiem, które sprawdzają ile dziecko zapamiętało z czytanki ,i utrwalają zdobyte już informacje. Polecamy

• Dla dzieci i młodzieży
  • Dziecko