Dawne zastawy stołowe

Seria: Ocalić od Zapomnienia
Wydawnictwo: Muza
albumy

Autorka, Teresa Jabłońska przez wiele lat była pracownikiem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce , gdzie zajmowała się rzemiosłem artystycznym, a szczególnie ceramiką. Książka jest efektem Jej badań i odkryć w tej dziedzinie sztuki. Autorka w barwny sposób przybliża świat przedmiotów, zarówno tych używanych przy okazji wielkich przyjęć, jak i tych skromniejszych, używanych na co dzień. Gawędę o porcelanie, szkle i wyrobach ze srebra okraszają anegdoty, cytaty oraz liczne kolorowe ilustracje.

Aurora | 2011-09-02
Przeczytana: 04 marca 2014