Zgłosuj na książki roku 2017

9788377581919
lampy naftowe
albumy
jagarkar

Wynalezienie lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza dało początek nowej epoce w dziejach cywilizacji. Obecnie, pomimo innych źródeł światła, do lamp naftowych mamy ciągle ogromny sentyment. Zasadniczą część książki z serii "Ocalić od zapomnienia" stanowi opis najbardziej charakterystycznych stylów lamp w latach 1860-1920. Rozdział ten Autorka poprzedziła informacjami o najdawniejszych...

Zasadniczą część książki z serii "Ocalić od zapomnienia" stanowi opis najbardziej charakterystycznych stylów lamp w latach 1860-1920. Rozdział ten Autorka poprzedziła informacjami o najdawniejszych sposobach oświetlenia, różnych rodzajach świeczników i lampach oliwnych. Znalazły się także rozdziały poświęcone twórcy lampy naftowej i jej producentom. Pewnym podsumowaniem jest ostatnia część publikacji - światło w sztuce i literaturze.

Książka, jak wszystkie tytuły z tej serii, jest bardzo bogato ilustrowana. Zaprezentowane w niej lampy pochodzą z przebogatych kolekcji prywatnych i muzeów: ukraińskich - we Lwowie, Olesku, Złoczowie, Kołomyi i Borysławiu oraz polskich - w Krośnie, Bóbrce, Krasnymstawie, Kozłówce i Wilanowie.

Zasadniczy tekst uzupełniają: słowniczek i przysłowia.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=50233

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=50233