Pigeon Problems

Okładka książki Pigeon Problems Frances Watts
Okładka książki Pigeon Problems
Frances Watts Wydawnictwo: Allen & Unwin Seria: Strażniczka mieczy opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Strażniczka mieczy
Allen & Unwin
2015-01-01
2015-01-01
Sword girl history

Z okazji urodzin lady Beaty Znudzonej sir Walter postanowił zorganizować trzydniowe uroczystości. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla rycerzy i giermków - walki z lancami, wyścigi konne, bitwy na miecze i konkursy łucznicze. Dla reszta gawiedzi przewidziano takie konkurencje jak: przeciąganie liny, próba sił, wyścig na trzy nogi oraz bieg w workach. Na zamku zapanowało istne szaleństwo, wszyscy ćwiczą, aby zdobyć cenne nagrody. Wszyscy ... oprócz gołębia, który czuje się odtrącony przez sir Waltera i niepotrzebny. Czy Krzysia zdobędzie upragnione zwycięstwo? Czy gołąb na zawsze opuści zamek?

Bardzo polubiliśmy tytułową bohaterkę. Krzysia jest odważna, uczciwa, sumienna, miła i samodzielna. Zaimponowała nam swoim uporem w realizacji marzenia, aby zostać rycerzem. Dziewczynka ma niesamowity dar, potrafi bowiem rozmawiać z zamkowymi zwierzętami oraz duchami poprzednich właścicieli zamieszkującymi w Starym Żelastwie (miecze, sztylety itp.). Umieszczenie akcji w średniowiecznej scenerii to strzał w dziesiątkę. Rycerze, zamek, zbroje, walki na miecze sprawiły, że mój przedszkolak nie mógł się oderwać od lektury. Szybka, ciekawa akcja, a przy tym czytelne przesłanie dla dzieci - przyjaciele są ważniejsi od wygranej.

Duża, wyraźna czcionka oraz krótkie rozdziały zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Fantastyczne, czarno-białe ilustracje świetnie komponują się z tekstem. Polecamy

Jak zwykle Krzysia nie zawiodła nas. W tym tomie pierwsze skrzypce gra wybór Krzysi między jej zwycięstwem w wyścigu a przyjaźnią. Wybory, których dokonuje Krzysia są wskazówką dla dzieci. Fajnie pokazuje, że pogoń za swoimi korzyściami to nie wszystko. jak zwykle ciekawe losy bohaterów i nawet dla dorosłego czytelnika ciekawa lekturka. :)

• Synek czyta
  • PRZECZYTANE 2017