Wielkie rzeki Azji i Australii

Seria: Encyklopedia geograficzna
Wydawnictwo: Muza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wielkie rzeki Azji i Australii

Książka opisuje najważniejsze i najdłuższe rzeki Azji i Australii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-28

Niezwykle ciekawa oraz barwnie ilustrowana książka, która omawia i opisuje największe lub/i najważniejsze rzeki Azji oraz Australii. To kolejny (trzeci) tom z serii "Encyklopedia geograficzna". Dużo informacji, dużo ilustracji i dużo przyjemności z jej lektury.
Zaczynając lekturę tej książki trzeba pamiętać o ważnej sprawie. Jest to książka, która została wydana już wiele lat temu. Wiadomości w niej zawarte pochodzą z okresu jej wydania - z końca lat osiemdziesiątych wieku dwudziestego. Pamiętając o tym można śmiało zabrać się za czytanie tejże książki. Ukazane i scharakteryzowane zostały tutaj w kolejności: Ob, Jenisej, Lena, Amur, Huang He, Jangcy (Chang Jiang), Xi Jiang (Si-ciang), Mekong, Menam, Irawadi, Brahmaputra, Ganges, Indus, Tygrys i Eufrat, Syr-daria i Amu-daria, Jordan, Murray i Darling.
Wielu faktów, ciekawostek, informacji się dowiedziałem z tej książki. Zasługuje na uznanie i warto ją przeczytać. Ja skorzystałem z lektury, ja jestem zadowolony. Polecam i gwiazdek...

Na półkach