Wielkie rzeki Azji i Australii

Okładka książki Wielkie rzeki Azji i Australii praca zbiorowa
Okładka książki Wielkie rzeki Azji i Australii
praca zbiorowa Wydawnictwo: Muza Seria: Encyklopedia geograficzna turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Encyklopedia geograficzna
Wielkie rzeki Azji i Australii
Muza
1992-01-01
1992-01-01
Jesus Pulido Ruiz

Niezwykle ciekawa oraz barwnie ilustrowana książka, która omawia i opisuje największe lub/i najważniejsze rzeki Azji oraz Australii. To kolejny (trzeci) tom z serii "Encyklopedia geograficzna". Dużo informacji, dużo ilustracji i dużo przyjemności z jej lektury.
Zaczynając lekturę tej książki trzeba pamiętać o ważnej sprawie. Jest to książka, która została wydana już wiele lat temu. Wiadomości w niej zawarte pochodzą z okresu jej wydania - z końca lat osiemdziesiątych wieku dwudziestego. Pamiętając o tym można śmiało zabrać się za czytanie tejże książki. Ukazane i scharakteryzowane zostały tutaj w kolejności: Ob, Jenisej, Lena, Amur, Huang He, Jangcy (Chang Jiang),Xi Jiang (Si-ciang),Mekong, Menam, Irawadi, Brahmaputra, Ganges, Indus, Tygrys i Eufrat, Syr-daria i Amu-daria, Jordan, Murray i Darling.
Wielu faktów, ciekawostek, informacji się dowiedziałem z tej książki. Zasługuje na uznanie i warto ją przeczytać. Ja skorzystałem z lektury, ja jestem zadowolony. Polecam i gwiazdek wiele przyznaję.

Dodaj cytat z książki Wielkie rzeki Azji i Australii