Star Wars Komiks 2/2017 - Wojna o Shu-Torun

Cykl: Star Wars Komiks (tom 8) | Seria: Kanon Star Wars
Wydawnictwo: Egmont Polska
darth vader, c-3po
komiksy

Komiksowy dwumiesięcznik dla miłośników kultowych „Gwiezdnych wojen”. Na 44 kartach znajdziemy obrazkowe historie nawiązujące do najważniejszych wątków serii. Do tego barwne i szerokie opisy głównych postaci – Luke’a, Vadera, Hana Solo i wielu innych. Tytuł dużą wagę przywiązuje do chronologii opisywanych wydarzeń i ciekawostek z uniwersum Star Wars.

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

comboometga | 2017-05-29
Przeczytana: 01 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny komiks, w którym główną postacią jest Lord Sithów - Darth Vader. Nie wiem, czy powinnam porównywać go z poprzednimi, ponieważ jak by nie było, jest to kontynuacja, a nie całkiem osobna historia. Mimo wszystko momentami czułam, że czytało mi się lepiej lub gorzej od poprzednich części, dało się dostrzec różnice. Nie wypadł źle, mogę spokojnie powiedzieć, że trzyma poziom i jest dobry.
Miłym zaskoczeniem był komiks z postacią C-3PO dołączony na samym końcu. Wprowadza do historii droida i ukazuje, jak doszło do zmiany jednej z jego kończyn, którą ma w Przebudzeniu Mocy. Dobry pomysł, jak najbardziej na plus.

Hari_Seldon | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 maja 2017

Vader robi porządki na prowincji. Górnicza planeta Shu-Torun trafia pod władzę Imperium. Lord Vader przybywa osobiście, by dopilnować pokonania ewentualnych bojowników.

Zeszyt ten to w większości kolejne numery serii „Darth Vader”. Czytelnik może tu obserwować jak wyglądają relacje pomiędzy Imperium a podbitym światem. Pokonany władca ma tu nie tylko wiernie służyć nowemu zwierzchnikowi, ale również budzić posłuch u swoich podwładnych. Podobało mi się jak Vader w specyficzny sposób pomaga nowej władczyni z zyskaniem szacunku i pokonaniem przeciwników. Jest to szczególnie ciekawe, jeżeli weźmie się pod uwagę, w jak dramatycznych okolicznościach doszło do pierwszego spotkania tych postaci. Podobało mi się ukazanie, że ta bohaterka stopniowo staje się coraz bardziej bezwzględna i wyrachowana, a robi to wszystko ciągle mając na względzie dobro swojego ludu.

W tle pojawiają się również inne wątki. Pierwszy to rywalizacja z nowymi cyborgami-jedi – widać, że autor stara się zamieść pod...

pk1991 | 2017-11-19
Hroost | 2017-11-04