Dziewczęta ze stalagu VI C Oberlangen

Wydawnictwo: Bellona
germatoid

Losy kobiet - żołnierzy Armii Krajowej, które po upadku Powstania Warszawskiego zostały wywiezione do obozów w Lamsdorfie, Sandbostel, Altengrabow - Gross-Lübars, Fallingbostel i Oberlangen. Publikowane dzienniki, wspomnienia i relacje obejmują okres od kapitulacji Warszawy do uwolnienia obozu w Oberlangen przez 1 dywizję pancerną gen. Stanisława Maczka i kilku powojennych lat do rozwiązania Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w 1947 r.

źródło opisu: tylna okładka książki

germatoid | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017