Ptaki i ludzie

Wydawnictwo: Fundacja Pogranicze
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Chitis da kacis ambavi
anna

Gruzja to kraj ptaków i opowieści” – mówi w pewnym momencie bohater książki. Tak, ale do ptaków trzeba mieć oko, historie natomiast trzeba umieć opowiadać. Arczil Kikodze, gruziński pisarz, aktor, alpinista i ornitolog w jednej osobie, jest wytrawnym mistrzem w obu dziedzinach. Misternie konstruuje sieć, w którą łowi czytelnika i nie pozwala mu się wymknąć aż do ostatniej strony. Ta książka to soczewka ornitologicznej lunety, przez którą z powodzeniem podgląda się również ludzkie sprawy. Bezsprzecznie jedna z najciekawszych gruzińskich powieści ostatnich lat, co potwierdzili krytycy przyznając jej w 2014 roku najważniejszą nagrodę literacką „Saba”. [Magdalena Nowakowska]

źródło opisu: Wydawnictwo Pogranicze, Sejny 2015

źródło okładki: zdjęcie autorskie

anna | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

"Gruzja to jest kraj skrzydlatych stworzeń i opowieści". I to jakich opowieści! Aż żal, że książka taka cieniutka. Trzeba czytać powoli, smakując każde zdanie, żeby w tej przepięknej historii pozostać jak najdłużej.

Abdita | 2018-01-06
whodo | 2018-01-06