Białe flagi

Seria: Współczesna Proza Światowa
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
თეთრი ბაირაღები
Iga

"Białe flagi" to barwnie, żywo, pasjonująco opowiedziana historia młodego człowieka, który niewinnie posądzony o zabójstwo trafia do więzienia. Autor jego oczyma widzi i przedstawia współwięźniów z celi, z których wprawdzie każdy ma na sumieniu większe lub mniejsze przestępstwo, lecz nie znaczy to wcale, że pozbawiony jest ludzkich odruchów, słabości i tęsknot. Więzienna społeczność, jej specyficzna mentalność, życie w wyizolowanym kręgu - to jedna warstwa powieści. Drugą stanowią pełne poezji i młodzieńczej wiary w tryumf dobra marzenia bohatera o idealnej sprawiedliwości, która wyeliminuje wszelką krzywdę. Zakończenie książki jest wyrazem przekonania autora, że humanistyczne racje muszą zwyciężyć w stosunkach między ludźmi.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie