Osadnictwo kaszubskie w Ontario

8300002030
historia
Aurora92

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mimo że książka pochodzi sprzed trzydziestu kilku lat, jest to chyba jedno z lepszych źródeł wiedzy na temat kaszubskiego osadnictwa w Kanadzie.

Naprawdę dużo informacji - od historycznych, poprzez socjologiczne, polityczne i ekonomiczne do geograficznych i geologicznych.

Ponadto uzupełnienie treści książki stanowi naprawdę bogaty zbiór fotografii (ze względu na rok wydania głównie z lat 70-tych i 80-tych), map archiwalnych i (w miarę) współczesnych, a także skany dokumentów, oficjalnych listów czy spisów ludności z początku okresu osadnictwa.

Na półkach