Odd Thomas

Cykl: Odd Thomas (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Odd Thomas
horror

Dwudziestoletni Odd Thomas posiada niezwykły dar szósty zmysł umożliwiający mu kontakty z duchami. Odd wykorzystuje swoje zdolności, by pomagać miejscowym stróżom prawa w chwytaniu niebezpiecznych przestępców jak choćby mordercy młodej kobiety. W pewnym momencie jest świadkiem inwazji tajemniczych cieni, które przechodzą do świata ludzi przez portal w zaniedbanym domu na przedmieściach. Właściciel domu, Bob Robertson, wydaje się przyciągać zło. Porusza się w otoczeniu zjaw, w gabinecie przechowuje dane o najgorszych mordercach i psychopatach. W prywatnej kartotece ma też własną teczkę, ale zupełnie pustą jeśli nie liczyć kartki wyrwanej z kalendarza. Odd ma zaledwie kilkanaście godzin na wyjaśnienie wszystkich tajemnic związanych z Robertsonem, zdemaskowanie jego wspólników i niedopuszczenie do nadchodzącej katastrofy...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2004

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Thomas886 | 2015-10-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2015

Pewnego dnia Odd trafia do domu Boba Robertsona, w którym przez czarny pokój przedostają się tajemnicze cienie do naszego świata.
Przegrzebując gabinet Robertsona, znajduje informacje o wielu zbrodniarzach, którzy są w centrum zainteresowania właściciela domu.
Odd ma nie wiele czasu na rozwiązanie zagadki zanim stanie się coś nieoczekiwanego i złego, a Jego szósty zmysł nakazuje Mu działać.

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem i bohaterem, który od pierwszych stron wywiera pozytywne wrażenie i na pewno sięgnę po kolejne części przygód Odda.

Cirya | 2014-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2014

specyficzna książka o specyficznym klimacie, ale to u Koontza jest swego rodzaju normą... tytułowy bohater Odd Thomas jest dziwakiem, sam z reszta tak o sobie mówi i tak postrzega świat... dzięki swojemu szóstemu zmysłowi kontaktuje się z duchami tragicznie zmarłych i pomaga im odnaleźć spokój w zaświatach, dzięki tym kontaktom pomaga policji w chwytaniu "złych ludzi"... i o tym własnie jest ta książka
przyznam, że dawno temu czytałam książki tego autora i podobały mi się bardziej, niż Odd Thomas... być może mój gust się zmienił od tego czasu :)

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książka. Jedna z moich ulubionych :)

PABLOPAN | 2012-02-10

Jak na mój gust trochę za bardzo filozoficzny bohater. Poza tym zakończenie przewidywalne, czego się po Koontzu nie spodziewałem.

Adrian Jeżak | 2014-07-24
Na półkach: Dean koontz, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2014

Nie będę oszukiwał, że książką zainteresowałem się dopiero po obejrzeniu jej filmowej adaptacji. I nie ładnie byłoby tu porównywać oba tak różne od siebie działy jak literatura i film. Film wypadł niezwykle dobrze i żałuję, że wcześniej nie zapoznałem się z książką gdyż byłaby przez to mniej przewidywalna. Co można powiedzieć? Powiem wam, że film również jest godny polecenia. Gdyby nie był tak dobry książka byłaby o wiele przyjemniejsza w czytaniu co jednak w żadnym wypadku nie umniejsza jej niepowtarzalności i przyjemności z poznawania przygód Odd'a Thomas'a.
Jeśli uważacie iż wasze życie jest szalone lub chociażby dziwne mam czelność zaśmiać się wam w twarz. Porównując jego życie do tego, które ma niestety każdy z nas wypadamy dość słabo. Książka powinna trafić do gustu zarówno tym, którzy lubią przygody i nadprzyrodzone zjawiska jak i tym, których chlebem powszedni, jest kryminał. Reszta należy do was, sięgajcie i czytajcie. Zachęcam.
Adrian Jeżak

Stokrotka | 2015-07-24
Przeczytana: 2013 rok

Zacznę od tego, że od razu polubiłam tytułowego bohatera. Budzi sympatię tym, w jaki sposób się zachowuje i mówi, a także tym, co myśli o sobie i innych. Jestem bezsprzecznie fanką twórczości Deana Koontza. Jedne powieści podobają mi się bardziej, inne mniej. Ta przypadła mi do gustu, więcej - zrobiła wrażenie. Długo myślałam o tej książce po jej przeczytaniu. To spowodowało, że sięgnęłam też po kolejne części przygód Odda.

Madi | 2013-07-03
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka świetna -z resztą jak pozostałe tegoż autora.
W każdej kolejnej Koontz zaskakuje mnie swoją wyobraźnią i w tej pozycji również się na niej nie zawiodłam-obdarowuje bohatera szóstym zmysłem (thriller psychologiczny) ,wplata chwile zgrozy (horror) i dodaje wątki z si-fi. Jak dla mnie SUPER!!!

Od początku do końca wydarzenia nie pozwolą nam się nudzić. Jest akcja...ciekawa fabuła, bohater z poczuciem humoru i niespotykanymi zdolnościami.
Czytając człowiek zaczyna chcieć więcej przygód tego młodego człowieka :)

Pablos | 2016-11-06
Przeczytana: 04 listopada 2016

Odd Thomas to jeden z tych bohaterów Koontza, przy których pisarz zatrzymał się odrobinę dłużej, rozbudowując jego przygody w cały cykl. I o ile seria zaczyna się od niezłego trzęsienia ziemi, tak potem pisarz jakby sobie za cel obrał zmarnowanie totalnie wszystkiego, co wpierw wymyślił.

Bohater to młody mężczyzna, do którego przychodzą duchy zmarłych. Nic nie potrafią powiedzieć, jednak nieraz gestami wyrażają swój ból. Niewiele osób wie o jego przypadłości, na szczęście jest wśród nich szef policji. Dzięki temu Odd nie tylko potrafi odnaleźć morderców (wszak ofiary same do niego po to przychodzą), ale i ma wsparcie, dzięki któremu nie musimy oglądać kolejny raz dość klasycznego dla horrorów motywu z próbami wyjaśnienia skąd bohater wie to, co wie.

Jest Odd okropnie zakochany (z wzajemnością) i ogólny motyw widzenia duchów oraz tegoż właśnie uczucia zakochania, miłości, napisany jest tak, jak Koontz napisać potrafi - świetnie (Elvis jednak nie żyje, jego duch towarzyszy...

książek: 1984

Bardzo ciekawa powieść. Jedna z najlepszych tego pisarza, jakie czytałam. Polecam! :)