Zimne brzegi

Cykl: Poszukiwacze nieba (tom 1)
Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Przed nami rozpościera się mapa alternatywnego świata Mocarstwo, Wielki Chanat Rosyjski, Indie Zachodnie, Nippon... Inaczej rozkładały się siły polityczne, w inny sposób kształtowała się historia i religia. W tym świecie najcenniejszym metalem jest żelazo wyznacznik potęgi i bogactwa. Ludzie strzegą go bacznie, umieszczając je w najbezpieczniejszym sejfie w Chłodzie. Umieszcza się tam najwartościowsze przedmioty posługując się Słowem. Nie każdy może posiadać Słowo, zazwyczaj jego posiadaczami są wielmoże tego świata, którzy przekazują go niczym najcenniejszy skarb z ojca na syna.

ira | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 maja 2014

Po Łukjanience spodziewałam się, owszem, świetnej powieści. Nie spodziewałam się za to elementów steampunku, które tak lubię (kulomioty, szybowce, maszyny liczące), nie spodziewałam się arcyciekawej intrygi z wariacją na temat religii.
Formuje się niezła drużyna, a przygoda rozwija się szeroko. Sięgnęłam natychmiast po drugi tom.

johnny | 2011-10-02
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 02 października 2011

Ciekawa wizja alternatywnego średniowiecza(?). Ksiązka szybko się czyta , nie nudzi . Zresztą chyba nie jestem zbyt obiektywny ... poprostu wszystko co stworzył Łukjenienko biore w ciemno

Adam | 2013-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2013

No i teraz płacz i zgrzytanie zębów, bo nie mam drugiego tomu :(
Świetnie się to czyta. Bez wdawania się w szczegóły, polecam.

Comaberenices | 2010-04-07

Świat wykreowany przez Łukjanienkę w tej powieści jest niesamowity. Niby wszystko podobne do tego, co znamy, ale inne. Książka ma bardzo fajny klimat, wciąga, intryguje. Warto przeczytać.

Zereil | 2010-12-03
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo fajne lekkie czytadło, polecam na zimne wieczory.

Bartosz | 2011-09-13

jedna z gorszych książek autora, przeczytana właściwie z rozpędu

hir | 2012-03-09
Przeczytana: 17 stycznia 2010

Jenna z gorszych opwiesci Siergieja L.
Z Mireckiego / chyba ..

loken | 2013-05-08
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Myślałam, że będzie to coś lepszego.

lucas688 | 2018-11-19
Przeczytana: 09 listopada 2018

Niestety nie podobała mi się

Propheet | 2018-02-24
Przeczytana: 2006 rok

Niezle - i prawie religijne.