Zgłosuj na książki roku 2017

Petronela z jabłoniowego sadu. Czary mary

Tłumaczenie: U. Pawlik
Wydawnictwo: Esteri
Petronella Apfelmus Band 1: Verhext und festgeklebt
ESTERI

Petronela jest czarownicą. I to wcale nie byle jaką, tylko czarownicą jabłoniową, mieszkającą stosownie do swojego statusu w jabłku, na szczycie starej jabłoni. W ogromnym, zapuszczonym ogrodzie żyje jej się spokojnie i beztrosko, do chwili gdy do pobliskiego domu wprowadza się rodzina Kuchniopożarskich z dwójką wścibskich dzieci, bliźniętami Lilką i Leonem. Petronela próbuje pozbyć się...

Petronela próbuje pozbyć się niewygodnych intruzów za pomocą CZARÓW.
Sytuacja zmienia się, gdy dzieci nagle pojawiają się na progu jej jabłkowego domu. Wówczas czarownica stwierdza, że jej niespodziewani goście są mili i sympatyczni. Jednak nie podejrzewa, że to dopiero początek dziwnej znajomości i że już wkrótce bliźnięta poproszą ją o pomoc …

źródło opisu: https://esteri.pl/ksiazka/petronela-z-jabloniowego-sadu-czary-mary

źródło okładki: https://esteri.pl/ksiazka/petronela-z-jabloniowego-sadu-czary-mary

aniaszew | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Fajna , ciekawa opowieść o małej czarownicy mieszkającej w jabłuszku.
Raziły mnie jednak w niej niektóre rzeczy. Po pierwsze słowo 'zaklął'. Hmmm... można było inaczej. Co jakiś czas zmieniałam sama z siebie tekst. I jeszcze robienie likieru przez czarownicę. Nie mogła sobie zrobić soczku?
Jak na książkę dla dzieci można by nieco skorygować.

Tomasz | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017