Księga urody Lumiry

Okładka książki Księga urody Lumiry Lumira
Okładka książki Księga urody Lumiry
Lumira Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Lumiras Schönheitsbuch: Strahlendes Aussehen durch Mentalübungen und gesunde Kosmetik aus Natur und Garten
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2015-01-01
2015-01-01
uroda zdrowie odmładzanie ćwiczenia ciało

Książkę dostałam rok temu pod choinkę. Długo mi schodziło, żeby przeczytać. Przejrzałam tylko, pierwsze wrażenie - ładnie wydane, kolorowo, zdjęcia, obrazy autorki (kojarzące mi się z malowidłami naskalnymi, wyobrażającymi wydłużone postacie, może kosmitów?, tylko bardziej kolorowe). Gruby, kredowy papier, ale miękka okładka. Dla mnie ważne jest ładne wydanie.
Jeśli chodzi o książki o zdrowiu, urodzie, ćwiczeniach, to zawsze najpierw patrzę na autora/kę. Jeśli nie wygląda zdrowo, dobrze, szczupło, jeśli nie promienieje, to nie czytam. Lumira (zgodnie ze swoim pseudonimem),promienieje więc przeczytałam. Na początek jest trochę duchowości i masażów. Od dawna stosuję masaże i ćwiczenia twarzy i wiem, że to działa. Lumira proponuje jeden masaż klasyczny, drugi siatsu i trening mentalny twarzy, którego nigdy nie próbowałam. Może działa, mam zamiar wypróbować. Przepisy na maseczki (słuszna uwaga, że to co możesz zjeść nadaje się do twojej twarzy),które trochę mnie denerwują, bo wszystko mi spływa i brudzi. Nowością dla mnie jest mycie się mąką owsianą, ale spróbuję zamiast szarego mydła. Są też przepisy, głównie na surowizny. Lubię surowe, ale w zimie nie ma to jak gorąca zupa. Przepisy doprawione "magia" w stylu "prześlij wodzie swoją energię", ale to przecież nie szkodzi a nastraja nas pozytywnie, zwłaszcza jeśli ktoś, jak ja - nie lubi gotować. Trochę jest banałów, których się nie spodziewałam,np. że kokosy są dobre, że marchewka jest dobra, że gryka jest dobra itp. Wszyscy to wiemy, oczekiwałabym raczej więcej konkretnych przepisów. Przydałby się przepis na bulion warzywny, który występuje w zupach, przecież nie użyję kostki, skoro już tak dbam o zdrowie... Zdziwił mnie przepis na smażone placki, ale cóż każdy ma swoje słabości...
Fitness też jest w książce, ale w wersji mini, raczej jak ćwiczenia dla emerytów, ale zgadzam się że lepiej 10 min. codziennie niż trzy godziny raz na miesiąc, jak ci się zachce.
W każdym razie z książki promieniuje dobra energia, autorka uśmiecha się prawie na każdym zdjęciu, ma piękną skórę, błyszczące włosy i aż chce się tak wyglądać. Podoba mi się posłowie. Jest to pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam, ale mam zamiar sięgnąć po następne i zobaczyć, co mogę z nich wyciągnąć dla siebie.

Jeśli...

• Książka