A piękno świeci w ciemności

Wydawnictwo: Więź
sztuka
Abdita

Rola piękna i sztuki w chrześcijaństwie to temat, którym biskup Michał Janocha zajmuje się od lat, łącząc perspektywę teologa i historyka sztuki. Na tym właśnie zagadnieniu koncentruje się przeprowadzony przez Ewę Kiedio wywiad rzeka „A piękno świeci w ciemności”. Obszernie omówione są w nim m.in. różnice, jakie w tej kwestii istnieją między tradycją Kościoła wschodniego i zachodniego, a także zmiany zachodzące w relacji artystów z Kościołem katolickim.

Rozmowa, przekazująca solidną dawkę wiedzy zarówno o sztuce ikony, jak też o rozwoju koncepcji artystycznych na Zachodzie, toczona jest żywo i zajmująco. Biskup Janocha nie kryje przy tym własnych opinii, fascynacji i niepokojów. Te cechy w połączeniu z bogatym materiałem ilustracyjnym sprawiają, że książka będzie interesująca nie tylko dla specjalistów.

źródło opisu: https://www.wiez.pl/A-piekno-swieci-w-nbsp-ciemnosci;s,karta,id,352

źródło okładki: https://www.wiez.pl/A-piekno-swieci-w-nbsp-ciemnosci;s,karta,id,352

Herbi | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017