Kasia i brzuszek mamy

7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Kaatje en mama's buik
9788374208727
Ewa

Mama, tata i ja będziemy mieli dzidziusia. Na razie siedzi sobie w brzuszku u mamy. Jest malutki i musi jeszcze duuuuużo urosnąć, zanim się urodzi. Bardzo jestem ciekawa, czy to będzie braciszek czy siostrzyczka. Już nie mogę się doczekać!

Dla maluchów, które wkrótce będą mieć rodzeństwo.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

nieperfekcyjnie | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Wszyscy ludzie, w tym także ci najmłodsi, każdego dnia muszą mierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami. Często widzę, że wielu dorosłych bagatelizuje problemy, z jakimi zmagają się ich pociechy, co nie powinno mieć miejsca. Należy o mniej i bardziej istotnych sprawach rozmawiać z maluchami, żeby wyrosły na mądrych, pewnych siebie oraz zaradnych ludzi.

Kasia czeka na braciszka lub siostrzyczkę. Wraz z mamą wyczekuje dnia narodzin, codziennie obserwując rosnący brzuszek, który w pewnym momencie uniemożliwia dziewczynce wdrapywanie się na mamusiowe kolana. Do tego mama bywa częściej zmęczona - wtedy Kasia bawi się z tatą. Kiedy nadchodzi dzień narodzin dzidziusia, główna bohaterka musi pojechać do dziadków, co nie spotyka się z aprobatą. Na szczęście rozłąka trwa krótko, a kiedy na świecie pojawia się rodzeństwo - wszelkie smutki mijają.

Pojawienie się dziecka zawsze jest ogromną zmianą, przewracającą...

Marcelina | 2017-07-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Gdy rodzina się powiększa

Przygotowanie dziecka na narodziny młodszego rodzeństwa jest wyzwaniem dla rodziców. Chcemy aby to był czas radosnego wyczekiwania, jednak dla naszej pociechy może oznaczać coś zupełnie innego, niezrozumiałego, wywołującego lęk lub złość. Maluch musi zmierzyć się z całą gamą nowych, często sprzecznych emocji – radością, wyczekiwaniem, zazdrością, cierpliwością, zniechęceniem, rozczarowaniem. Nagle w jego życiu pojawi się niemowlę, które będzie wymagało wiele uwagi rodziców, całkowicie zmieniając codzienne życie wszystkich domowników. Ciąża to idealny moment aby przygotować swoją pociechę do zupełnie nowej roli, bycia starszym bratem czy siostrą. Aby pomóc dziecku zrozumieć ten okres, kiedy mama nie zawsze ma tyle siły na zabawę, warto sięgnąć po książkę, która zainicjuje rozmowę, rozwieje wątpliwości i niepokój małego człowieka. Jak rozmawiać z dzieckiem na tak poważne tematy, aby go nie przestraszyć? W sposób jak najprostszy pokazując, że inne dzieci...

Na półkach