Kasia idzie do lekarza

Okładka książki Kasia idzie do lekarza Liesbet Slegers
Okładka książki Kasia idzie do lekarza
Liesbet Slegers Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada literatura dziecięca
32 min.
9788374208734
Ryszard Turczyn

1964

Wszyscy ludzie, w tym także ci najmłodsi, każdego dnia muszą mierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami. Często widzę, że wielu dorosłych bagatelizuje problemy, z jakimi zmagają się ich pociechy, co nie powinno mieć miejsca. Należy o mniej i bardziej istotnych sprawach rozmawiać z maluchami, żeby wyrosły na mądrych, pewnych siebie oraz zaradnych ludzi.

Kasię dopada choroba - źle spała, nieustannie kaszle, ma czerwone plamy na policzkach oraz gorączkę, cieknie jej z nosa, boli ją brzuch, a do tego brakuje jej apetytu. Mama zabiera ją do pani doktor, która ma śmiesznego klauna na fartuchu. Dziewczynka daje się osłuchać, zajrzeć w uszy oraz gardło, a także zbadać brzuszek. Po wizycie idzie z mamą do apteki po lekarstwa, które pomogą jej w odzyskaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Badanie lekarskie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych, jednak często jest niezbędne, aby dowiedzieć się, co jest powodem naszego złego stanu zdrowia. Dzięki poznaniu historii Kasi, dzieciaki dowiedzą się, iż wizyta u lekarza nie musi być straszna. Zawsze towarzyszy nam ktoś bliski, kto wesprze w potrzebie, a do tego warto zabrać ze sobą ulubioną zabawkę, która poprawi humor.

Kiedy dziecko nie lubi wizyt u lekarza, to każdy sposób będzie dobry, aby przekonać go do tego, żeby odwiedzić doktora. Sama mam w domu małego uparciucha, dla którego traumą jest każde badanie (chociaż z moich obserwacji wynika, że chyba lekarze mają po tym większy uraz psychiczny ;-)) - zawsze okupione litrami łez oraz niewyobrażalnym krzykiem. W tym wieku nie pomagają żadne tłumaczenia ani prośby bądź groźby, jednak jeśli mój syn będzie nieco starszy, to na pewno niejednokrotnie sięgniemy po "Kasia idzie do lekarza", jeżeli będziemy musieli wybrać się na badania (oby jak najrzadziej).

Kasia jest bohaterką, z którą łatwo utożsamić się każdemu dziecku, borykającemu się z podobnymi wyzwaniami i dylematami. Do takich lektur można nieustannie wracać, za każdym razem odkrywając coś nowego. Dodatkowym atutem jest wydanie - twarda oprawa, bogata kolorystyka, duże i wyraźne litery umożliwiające samodzielne czytanie, nieduży format.

Po książki wydawnictwa Adamada mogę sięgać w ciemno, bo najczęściej są naprawdę wartościowymi lekturami, które powinny znaleźć się w domowej biblioteczce. Cieszę się, że Jaś ma możliwość poznania Kasi oraz jej perypetii. Was również do tego zachęcam.

• 2017
  • Biblioteczka dzieci
  • Przeczytane 2018
  • Dla dzieci
  • Dla R.

Dodaj cytat z książki Kasia idzie do lekarza