Zawał serca. Profilaktyka i właściwa kuracja

Wydawnictwo: Rea
8371419228
zdrowie, medycyna

Spośród wszystkich osób, które doznały zawału serca jedna trzecia umiera. Tak być nie musi! Bardzo istotne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy przez osoby znajdujące się w pobliżu chorego, a w przypadku zatrzymania akcji serca podjęcie reanimacji. Zawałowi serca można jednak skutecznie zapobiegać prowadząc aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiając. Niniejszy poradnik w przystępny sposób informuje o przyczynach i czynnikach ryzyka zawału serca. Przedstawia możliwe symptomy i ogólne oznaki zbliżającego się zawału oraz różnorodne metody jego diagnozowania i terapii. Podaje liczne, pożyteczne rady, jak poprzez zdrowy tryb życia można ustrzec się zawału oraz w jaki sposób poprawić jakość życia po przebytym już zawale serca.