Stories for Eight Year Olds and Other Readers (Young Puffin Books)

Wydawnictwo: Puffin Books
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
baśnie, legendy
angielski
Renax

Zbiór tradycyjnych baśni i legend różnych autorów i krajów: greckich chińskich, niemieckich, serbskich Andersen, Dickens, Kipling i Thurber.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/1299828.Storie...(?)

źródło okładki: zdjęcie własne

Renax | 2017-04-02
Przeczytana: 31 marca 2017

Postanowiłam w marcu przeczytać coś po angielsku i chciałam, żeby było to coś z mojej półki. Próba przeczytania książki 'The day my butt went hero', którą kiedyś dostałam jako prezent, zakończyła się porażką na 31-szej stronie. Książka mnie w ogóle nie śmieszyła. No to wzięłam baśnie dla ośmiolatków, które kieds kupiłam za złotówkę. Jak sobie pomyślę, że książka ma 40 lat i że wychowywali się na niej dzisiejsi emeryci, to aż się dziwię.
Jest to wybór uproszczonych baśni i legend, Andersena, greckkich , jakaś baśń chińska, jakaś serbska, coś Dickensa i Kiplinga. Ale prawdę mówiąc, czytało mi się to opornie. Miałam problemy ze skupieniem się i zrozumieniem.
No i w każdej baśni była jakaś krwawa scena. Nie wyobrażam sobie, żebym to czytała ośmolatkowi.

Na półkach