Nasze przedszkole. Ala już nie grymasi

Okładka książki Nasze przedszkole. Ala już nie grymasi Iwona Brylińska
Okładka książki Nasze przedszkole. Ala już nie grymasi
Iwona Brylińska Wydawnictwo: Wilga Seria: Nasze przedszkole interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Nasze przedszkole
Wilga
2017-03-15
2017-03-15
24 min.

"Ala już nie grymasi" to opowieść o tym jak główna bohaterka wraz z koleżankami postanawia ugotować zupę.
Ale jak tu coś ugotować skoro nie lubi się większości warzyw, nie wiedząc nawet jak niektóre z nich smakują?

Postawa Pani Agnieszki i innych uczniów jest godna do naśladowania. Nie ma przykrych komentarzy ze strony innych , a cała grupa się wspiera i próbuje wspólnie pokonać przedszkolne bariery.

Seria Nasze Przedszkole to zbiór opowiadań, dzięki którym małe dzieci będą potrafiły odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości, jaką jest pójście do przedszkola.

Cała seria idealnie nadaje się do czytania, zarówno w domu, jak i wśród przedszkolaków a kolorowe ilustracje tym bardziej do tego zachęcają.

Jeśli wasze pociechy są niejadkami/lubią grymasić a w dodatku lubią słuchać czytanych przez was opowieści, to serdecznie polecamy całą serię.😊

Pani przedszkolanka przekonuje małą Alę do spróbowania nowych rzeczy, no bo co to za kucharka, która gotuje ale nie spróbuje czy dane danie jest smaczne?...

1970

Misia, Helenka i Ala postanawiają ugotować zupę w przedszkolnym kąciku kuchennym. Okazuje się jednak, że Ala bardzo nie lubi warzyw, chociaż niektórych nawet nigdy nie jadła. Dziewczynkom udaje się upichcić pyszną pomidorówkę z plastikowych warzyw i klocków, a pani wpada na pomysł, który może pomóc Ali w polubieniu większej ilości potraw...

W "Ala już nie grymasi" pani Agnieszka po raz kolejny pokazuje, jak należy współpracować z dziećmi i przekonywać ich do rzeczy czy czynności, za jakimi do tej pory nie przepadali. Wychowawczyni chwali Alicję za ugotowanie pysznej zupy, tłumacząc, iż dobra kucharka zawsze musi spróbować tego, co ugotuje, aby mieć pewność, że potrawa jest smaczna. Automatycznie wiąże się to z koniecznością poznawania nowych smaków - nie wszystko musi nam smakować, ale przy próbowaniu można trafić na coś wyjątkowo dobrego, czego wcześniej się nie jadło.

Książki z tej serii 'Nasze przedszkole' zachwycą każdego przedszkolaka oraz młodego ucznia, ponieważ dzieci będą mogły utożsamić się z bohaterami, porównując ich do siebie czy swoich kolegów. W tę serię powinny zaopatrzyć się również nauczycielki, gdyż przedstawione historie idealnie nadają się do przeczytania i omówienia w grupie wychowanków, a zachowanie pani Agnieszki stanowi wzór do naśladowania.

Na uwagę zasługuje także wydanie książki - twarda oprawa, śliskie strony, bogata kolorystyka, spora czcionka, a także ilustracje idealnie odwzorowujące zachowania oraz czynności przedstawianych bohaterów. Mam nadzieję, że wraz z Jasiem skompletujemy całą serię, ponieważ do takich historii warto wracać po wielokroć.

"Ala już nie grymasi", to książka, która nie tylko zachęca dzieci do próbowania nowych produktów, odkrywania nowych smaków. Lektura pokazuje także pozostałym dzieciom, jak ważne jest wspieranie innych w osiągnięciu celu. Nie ma tu miejsca na złośliwości i dokuczanie - zamiast tego otrzymujemy solidną porcję przyjaźni. Ponad to przekonamy się, że kosztowanie nowych produktów może być całkiem ciekawą zabawą i niezwykłym doświadczeniem.

• Dla dzieci
  • 2017